Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP

Wyprawka szkolna


Najbliższe przyjęcie Interesantów przez Wójta Gminy: 24 września (15:00-17:00)Ruszyły kursy żeglarskie – są jeszcze wolne miejsca dla młodzieży i dorosłych!

Nabór dzieci do szkółki żeglarskiej w Wiślince jest na ten rok już zakończony.  Bezpłatną edukację żeglarską na Optymistach rozpoczęło w weekend 35 dzieci. Kolejny nabór odbędzie się wiosną. Młodzież (powyżej 14 lat) i dorośli mogą jeszcze dołączyć na kursy po których przewidywany jest egzamin na  wybrany patent: żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego.

Klimatyczna „Konopielka”

Amfiteatr z belek słomy, „scena” pod żuławską stodołą  i konferansjer, któremu słoma wystaje z gumiaków -  w takiej scenografii aktorzy Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku jeszcze nie grali.Straszyn. Wernisaż prac młodzieży i dorosłych

W weekend mieliśmy okazję podziwiać prace malarskie, ceramiczne i inne podczas powarsztatowej wystawy Stowarzyszenia Twórców „Przystanek Sztuka” ze Straszyna.
Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD

Przypominamy, że w dniu 17 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Odpady te zbierane będą w specjalnych punktach (szczegóły poniżej).
Zapraszamy na koncert jazzowy do Straszyna

W czwartek 18 września o godz. 18 na terenie ogrodu przy kościele Św. Jacka w Straszynie wystąpi kwintet jazzowy Seaside Jazz Quintet. Będzie to trzeci z czterech koncertów „pod chmurką”, zaplanowanych w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański.
Wiślinka z najpiękniejszą koroną dożynkową

Niedoceniana, ciężka, uzależniona od kaprysów pogody i bardzo potrzebna – taka jest właśnie praca rolnika. W intencji pracujących na roli oraz wszystkich mieszkańców wsi modliliśmy się podczas mszy polowej tegorocznego Święta Plonów.Mamy stanicę żeglarską!

Marzenia wielu osób się ziściły – gmina Pruszcz Gdański ma stanicę z prawdziwego zdarzenia. 10 łódek typu OPTYMIST wraz z osprzętem, łódź motorowa MC-3800 oraz trzy jachty klasy Puck – wszystko to posłuży do edukacji żeglarskiej dzieci, młodzieży i dorosłych.


Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Borkowie

Gmina Pruszcz Gdański była gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015. Uroczystości miały miejsce w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borkowie.Praca w gminnych świetlicach wiejskich!

Poszukujemy opiekunów punktów opiekuńczo – wychowawczych do dwóch świetlic: w Roszkowie oraz w Bystrej.
Lewandowski w Juszkowie

Dzień Otwarty w Centrum Rekreacji, spływ kajakowy z Juszkowa do Gdańska i Olimpiada Sołectw 2014 – gmina Pruszcz Gdański żegnała wakacje w duchu sportu i rekreacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.Roszkowo. Teatralne pożegnanie lata

Teatr Klauna Pinezki  rozbawił do łez uczestników festynu w Roszkowie. Humorystycznym występem pożegnano wakacje.
Rowerem nad morze z każdego zakątka gminy!

Gmina Pruszcz Gdański przystąpiła do projektu EuroVelo, przewidującego budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wybrzeża Bałtyku.Kursy żeglarskie dla wszystkich

Wójt Gminy Pruszcz Gdański i Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, w ramach projektu Gmina Pruszcz Gdański pod Żaglami i organizowanych zajęć żeglarskich, zapraszają na przystań w Wiślince dzieci, młodzież i dorosłych.Wielkie otwarcie stanicy żeglarskiej! Zapraszamy!

Dobiegła końca budowa i doposażanie stanicy wodnej w Wiślince. 6 września nastąpi jej uroczyste otwarcie.
SWING nad stawem – zdjęcia!

Stand by Me z repertuaru Bena E. Kinga, I Just Called To Say I love You Stewiego Wondera, Sunny Boney M  – światowe przeboje  w wersji swing w wykonaniu Jazzy 2 urzekły publiczność koncertu nad stawem w Borkowie.


W beczce i na tratwie – szalone wakacje dzieci z Będzieszyna

Już po raz czwarty dzieci i młodzież z Będzieszyna uczestniczyły w kilkudniowym wyjeździe wakacyjnym do „Bazy Owczarnia” w sercu Kaszub.
Szkoły czekają w gotowości

Prace porządkowe, remonty, a nawet rozbudowa  - gminne placówki oświatowe przygotowały się na nowy rok szkolny.
Pierwszy dzwonek na Pomorzu rozbrzmi w Borkowie

Gmina Pruszcz Gdański będzie gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015. Uroczystości odbędą się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borkowie.Do stanicy w Wiślince trafił sprzęt żeglarski!

Do stanicy wodnej w Wiślince trafił już sprzęt żeglarski. 10 łódek typu OPTYMIST wraz z osprzętem, łódź motorowa MC-3800 oraz trzy jachty klasy Puck (dopłyną na dniach) – wszystko to posłuży do edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego żywiołem jest woda

Mistrz Polski Żeglarzy MTB XC do lat 17, srebrny medalista w długodystansowych mistrzostwach Polski, zdobywca 8 miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w sportach letnich, zawodnik kadry narodowej juniora młodszego Polskiego Związku Żeglarskiego, wychowanek Gdańskiego Klubu Żeglarskiego – to w telegraficznym skrócie 15-letni MATEUSZ KRAŚNIEWSKI (a może już niedługo drugi Mateusz Kusznierewicz…!).
Straszyn Przystankiem Sztuki

Malarze, rzeźbiarze, muzycy, poeci - to nie lista gości obiadów czwartkowych u króla Augusta Poniatowskiego. To całkowicie współczesna artystyczna elita zrzeszona w Stowarzyszeniu Twórców Przystanek Sztuka.Swing nad stawem w Borkowie - zapraszamy !

Sierpniowy wieczór, urokliwe miejsce nad wodą, kocyk, wiklinowy koszyk ze smakołykami, a nieopodal dźwięki swingowej kapeli… Na taki wypoczynek zapraszamy wszystkich nad staw w Borkowie (ul. Kasztanowa). W środę 27 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się koncert zespołu Jazzy 2 w ramach I Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański.

Radiowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie zaprasza młodzież w wieku 12-16 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich pn.: „Pracownia Reportażu Trzech Krajobrazów”.Zapraszamy na dożynki!

Święto Plonów w gminie Pruszcz Gdański już 7 września. W tym roku zapraszamy wszystkich do Przejazdowa. Gwiazdą wieczoru będzie ANDRZEJ RYBIŃSKI.
Dołącz do „Jagódek”!

Trwa nabór do Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”. Zajęcia wokalne i taneczne kierowane są zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.Pożegnanie wakacji w Centrum Rekreacji

Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Centrum Rekreacji w Juszkowie. Kilkugodzinna, plenerowa impreza promująca turystykę i aktywną rekreację odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia 2014 r. Wstęp wolny. Początek o godz. 10.Seniorzy, Wasze zdrowie!

Promocja zdrowego trybu życia była motywem przewodnim Dnia Seniora w Cieplewie. W tej wyjątkowej imprezie wzięło udział kilkaset osób!
Ekologia jest fajna!

Do takiego wniosku doszli mali uczestnicy warsztatów ekologicznych, jakie w Rotmance zorganizował Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy.Jubileusz pana Wiktora

Wiktor Drabiński z Wiśliny – w towarzystwie rodziny i delegacji Urzędu Gminy oraz GOPS -  świętował 90-te urodziny.
Zaproszenie na spływ kajakowy

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zaprasza młodzież i dorosłych  na jednodniowy spływ kajakowy z Juszkowa do Gdańska. Impreza jest organizowana w ramach Dnia Otwartego Centrum Rekreacji w Juszkowie, w sobotę, 30 sierpnia 2014 r. Start o godz. 10:00 z bazy kajakowej w Juszkowie.


W sobotę warsztaty ekologiczne w Rotmance. Zapraszamy!

Jak postępować z odpadami komunalnymi? Jak działają lampy hybrydowe? Na te i inne pytania odpowiedź już w sobotę 9 sierpnia podczas ekologicznej imprezy w Rotmance.

Stypendia szkolne - wnioski do 15 września

W dniach od 1 do 15 września rodziny o niskich dochodach mogą składać wnioski o stypendia na niezbędne wydatki szkolne.
V Memoriał Tomasza Słupeckiego

Żar lał się z nieba, a piłkarze dzielnie walczyli w niedzielnych rozgrywkach ku pamięci Tomasza Słupeckiego.
Cieplewo. Pierwszy z ogrodów już jest!

W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie i oddanie do użytku pierwszego z „Ogrodów Rodzinnych” – projektu  realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Łęgowo – Cieplewo z funduszy unijnych.Zapraszamy na warsztaty ekologiczne do Rotmanki

Jak postępować z odpadami komunalnymi? Jak działają lampy hybrydowe? Na te i inne pytania odpowiedź już w sobotę 9 sierpnia podczas ekologicznej imprezy w Rotmance.„Odpicowali” park

Pracownicy-wolontariusze DB Schenker Logistics zrobili porządki w parku w Będzieszynie.
Imiona dla łabędzi - KONKURS!

Nowe rowery wodne w kształcie łabędzi dotrą do Centrum Rekreacji w Juszkowie  30 sierpnia, wtedy też nastąpi ich uroczyste wodowanie. Ale już od dziś można wziąć udział w wyborze imion dla naszych „łabędzi”!Dużo powyżej średniej!

Znamy średnie wyniki sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalnego w szkołach gminy Pruszcz Gdański. Uczniowie wyróżniają się na tle powiatu, województwa, a nawet kraju!Lędowo. Ładnie i bezpiecznie dzięki gospodyniom

Nie tak dawno reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich w Lędowie ma już na koncie pierwszy unijny projekt. Panie pozyskały środki na zagospodarowanie terenu przed świetlicą.Brawo dla Agaty!

Agata Nierzwicka – najlepsza absolwentka gimnazjum w gminie Pruszcz Gdański – gościła na sesji Rady Gminy, gdzie z rąk wójta otrzymała kwiaty i gratulacje.Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.