Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP


Najbliższe przyjęcie Interesantów przez Wójta Gminy: 15 października (15:00-17:00)Kolejna duża firma w gminie

Hörmann Polska Sp. z o.o. – producent bram, drzwi i napędów – otworzył centrum dystrybucyjne na Polskę Środkową i Północną.
Straszyn. Oferta pracy w świetlicy

Wójt Gminy i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych poszukują osoby do pracy jako opiekun punktu opiekuńczo – wychowawczego w świetlicy w Straszynie.Straszyn, Wiślina. Nieoczekiwana wizyta Halinki Kiepskiej

Warto chodzić do bibliotek. Przekonali się o tym uczestnicy zwołanych przez dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej  spotkań organizacyjnych w Straszynie i Wiślinie. Jednak zamiast Grzegorza Cwalińskiego zebrania poprowadziła… Halinka Kiepska!Wojanowo. Dzieci na rybach

Trzynaścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat wzięło udział w spławikowych zawodach wędkarskich w Wojanowie.

Ponadczasowe hity muzyki polskiej w Wiślinie – zdjęcia!

We wtorek mieszkańcy Wiśliny bawili się przy największych przebojach  z repertuaru Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Karin Stanek, Janusza Laskowskiego oraz Wałów Jagiellońskich.
Ziemia w rękach uczniów

W ramach Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej i akcji „Sprzątnie Świata” w Szkole Podstawowej w Wiślinie odbyły się warsztaty ekologiczne.
Straszyn. Innowacje w szkole

Od września Zespół Szkół w Straszynie realizuje naukę według zatwierdzonej przez kuratorium innowacji pedagogicznej. Polega ona pobudzaniu kreatywności i śmiałości uczniów.

„Zawiszą Czarnym” po Bałtyku

Uczniowie naszej gminy przeżyli  niezapomnianą  morską  przygodę na pokładzie  słynnego   „Zawiszy  Czarnego”.  A  wszystko to  za sprawą projektu „Pomorze na morze”, którego  nadrzędnym  celem jest  edukacja żeglarska oraz  morska dzieci i młodzieży.Będziemy chodzić cały rok!

Coraz popularniejszy nordic walking ma swych fanów także w naszej gminie. W Straszynie zapalona grupa „kijkarzy” spotyka się regularnie we wtorki i soboty. Ostatnio towarzyszyliśmy im na jednej ze stałych tras.Przygoda na Westerplatte

Uczniowie klas II i III SP Wiślina wzięli udział w grze edukacyjnej „Westerplatte – znajdź klucz do historii”, zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 
Sesja Rady Gminy - 30 września

We wtorek 30 września w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się sesja. Początek obrad zaplanowano na godz. 9:00.
Koncert jazzowy w Straszynie – zdjęcia!

W miniony czwartek jazzowy popis z dwoma saksofonami, trąbką, kontrabasem, fortepianem i perkusją w rolach głównych dał Seaside Jazz Quintet.Uczniowie przepytali prezydenta

Człowiek – legenda i symbol obalenia komunizmu – LECH WAŁĘSA był gościem uczniów naszej gminy. Spotkanie z delegacjami wszystkich szkół odbyło się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borkowie i miało związek z 25. rocznicą wolnych wyborów.
Wiślina. Odbędą się warsztaty ekologiczne

W ramach Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej we wtorek 23-go września w Szkole Podstawowej w Wiślinie odbędą się warsztaty ekologiczne oraz happening „Ziemia w naszych rękach”.Ponadczasowe hity muzyki polskiej w Wiślinie

We wtorek 23-go września zapraszamy na teren parku linowego w Wiślinie. Od godz. 17 będziemy się bawić przy ponadczasowych hitach muzyki polskiej.
Jubileusz Pani Czesławy

W środę 17-tego września 90. rocznicę urodzin obchodziła CZESŁAWA PIOTROWSKA z Bystrej. Jubilatkę z życzeniami i upominkami odwiedziła DOROTA GIERADA  z GOPS.
Europejski Dzień Bez Samochodu w gminie Pruszcz Gdański

Właściciele samochodów oraz ich pasażerowie w dniu 22 września pojadą komunikacją gminną za darmo. Wystarczy, że okażą się dowodem rejestracyjnym.
Ruszyły kursy żeglarskie – są jeszcze wolne miejsca dla młodzieży i dorosłych!

Nabór dzieci do szkółki żeglarskiej w Wiślince jest na ten rok już zakończony.  Bezpłatną edukację żeglarską na Optymistach rozpoczęło w weekend 35 dzieci. Kolejny nabór odbędzie się wiosną. Młodzież (powyżej 14 lat) i dorośli mogą jeszcze dołączyć na kursy po których przewidywany jest egzamin na  wybrany patent: żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego.

Klimatyczna „Konopielka”

Amfiteatr z belek słomy, „scena” pod żuławską stodołą  i konferansjer, któremu słoma wystaje z gumiaków -  w takiej scenografii aktorzy Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku jeszcze nie grali.Straszyn. Wernisaż prac młodzieży i dorosłych

W weekend mieliśmy okazję podziwiać prace malarskie, ceramiczne i inne podczas powarsztatowej wystawy Stowarzyszenia Twórców „Przystanek Sztuka” ze Straszyna.
Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD

Przypominamy, że w dniu 17 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Odpady te zbierane będą w specjalnych punktach (szczegóły poniżej).
Zapraszamy na koncert jazzowy do Straszyna

W czwartek 18 września o godz. 18 na terenie ogrodu przy kościele Św. Jacka w Straszynie wystąpi kwintet jazzowy Seaside Jazz Quintet. Będzie to trzeci z czterech koncertów „pod chmurką”, zaplanowanych w ramach Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański.
Wiślinka z najpiękniejszą koroną dożynkową

Niedoceniana, ciężka, uzależniona od kaprysów pogody i bardzo potrzebna – taka jest właśnie praca rolnika. W intencji pracujących na roli oraz wszystkich mieszkańców wsi modliliśmy się podczas mszy polowej tegorocznego Święta Plonów.Mamy stanicę żeglarską!

Marzenia wielu osób się ziściły – gmina Pruszcz Gdański ma stanicę z prawdziwego zdarzenia. 10 łódek typu OPTYMIST wraz z osprzętem, łódź motorowa MC-3800 oraz trzy jachty klasy Puck – wszystko to posłuży do edukacji żeglarskiej dzieci, młodzieży i dorosłych.


Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Borkowie

Gmina Pruszcz Gdański była gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015. Uroczystości miały miejsce w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borkowie.Praca w gminnych świetlicach wiejskich!

Poszukujemy opiekunów punktów opiekuńczo – wychowawczych do dwóch świetlic: w Roszkowie oraz w Bystrej.
Lewandowski w Juszkowie

Dzień Otwarty w Centrum Rekreacji, spływ kajakowy z Juszkowa do Gdańska i Olimpiada Sołectw 2014 – gmina Pruszcz Gdański żegnała wakacje w duchu sportu i rekreacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy.Roszkowo. Teatralne pożegnanie lata

Teatr Klauna Pinezki  rozbawił do łez uczestników festynu w Roszkowie. Humorystycznym występem pożegnano wakacje.
Rowerem nad morze z każdego zakątka gminy!

Gmina Pruszcz Gdański przystąpiła do projektu EuroVelo, przewidującego budowę ścieżek rowerowych wzdłuż wybrzeża Bałtyku.Kursy żeglarskie dla wszystkich

Wójt Gminy Pruszcz Gdański i Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni, w ramach projektu Gmina Pruszcz Gdański pod Żaglami i organizowanych zajęć żeglarskich, zapraszają na przystań w Wiślince dzieci, młodzież i dorosłych.Wielkie otwarcie stanicy żeglarskiej! Zapraszamy!

Dobiegła końca budowa i doposażanie stanicy wodnej w Wiślince. 6 września nastąpi jej uroczyste otwarcie.
SWING nad stawem – zdjęcia!

Stand by Me z repertuaru Bena E. Kinga, I Just Called To Say I love You Stewiego Wondera, Sunny Boney M  – światowe przeboje  w wersji swing w wykonaniu Jazzy 2 urzekły publiczność koncertu nad stawem w Borkowie.


W beczce i na tratwie – szalone wakacje dzieci z Będzieszyna

Już po raz czwarty dzieci i młodzież z Będzieszyna uczestniczyły w kilkudniowym wyjeździe wakacyjnym do „Bazy Owczarnia” w sercu Kaszub.
Szkoły czekają w gotowości

Prace porządkowe, remonty, a nawet rozbudowa  - gminne placówki oświatowe przygotowały się na nowy rok szkolny.
Pierwszy dzwonek na Pomorzu rozbrzmi w Borkowie

Gmina Pruszcz Gdański będzie gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015. Uroczystości odbędą się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Borkowie.Do stanicy w Wiślince trafił sprzęt żeglarski!

Do stanicy wodnej w Wiślince trafił już sprzęt żeglarski. 10 łódek typu OPTYMIST wraz z osprzętem, łódź motorowa MC-3800 oraz trzy jachty klasy Puck (dopłyną na dniach) – wszystko to posłuży do edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego żywiołem jest woda

Mistrz Polski Żeglarzy MTB XC do lat 17, srebrny medalista w długodystansowych mistrzostwach Polski, zdobywca 8 miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w sportach letnich, zawodnik kadry narodowej juniora młodszego Polskiego Związku Żeglarskiego, wychowanek Gdańskiego Klubu Żeglarskiego – to w telegraficznym skrócie 15-letni MATEUSZ KRAŚNIEWSKI (a może już niedługo drugi Mateusz Kusznierewicz…!).
Straszyn Przystankiem Sztuki

Malarze, rzeźbiarze, muzycy, poeci - to nie lista gości obiadów czwartkowych u króla Augusta Poniatowskiego. To całkowicie współczesna artystyczna elita zrzeszona w Stowarzyszeniu Twórców Przystanek Sztuka.Swing nad stawem w Borkowie - zapraszamy !

Sierpniowy wieczór, urokliwe miejsce nad wodą, kocyk, wiklinowy koszyk ze smakołykami, a nieopodal dźwięki swingowej kapeli… Na taki wypoczynek zapraszamy wszystkich nad staw w Borkowie (ul. Kasztanowa). W środę 27 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się koncert zespołu Jazzy 2 w ramach I Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański.

Radiowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie zaprasza młodzież w wieku 12-16 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich pn.: „Pracownia Reportażu Trzech Krajobrazów”.Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.