Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak będzie przyjmowała Interesantów w co drugą środę. Najbliższe przyjęcie Interesantów przez Wójta Gminy: 13 sierpnia (od 15:00 do 17:00)Cieplewo. Pierwszy z ogrodów już jest!

W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie i oddanie do użytku pierwszego z „Ogrodów Rodzinnych” – projektu  realizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Łęgowo – Cieplewo z funduszy unijnych.Zapraszamy na warsztaty ekologiczne do Rotmanki

Jak postępować z odpadami komunalnymi? Jak działają lampy hybrydowe? Na te i inne pytania odpowiedź już w sobotę 9 sierpnia podczas ekologicznej imprezy w Rotmance.„Odpicowali” park

Pracownicy-wolontariusze DB Schenker Logistics zrobili porządki w parku w Będzieszynie.
Imiona dla łabędzi - KONKURS!

Nowe rowery wodne w kształcie łabędzi dotrą do Centrum Rekreacji w Juszkowie  30 sierpnia, wtedy też nastąpi ich uroczyste wodowanie. Ale już od dziś można wziąć udział w wyborze imion dla naszych „łabędzi”!Dużo powyżej średniej!

Znamy średnie wyniki sprawdzianu szóstoklasistów i egzaminu gimnazjalnego w szkołach gminy Pruszcz Gdański. Uczniowie wyróżniają się na tle powiatu, województwa, a nawet kraju!Lędowo. Ładnie i bezpiecznie dzięki gospodyniom

Nie tak dawno reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich w Lędowie ma już na koncie pierwszy unijny projekt. Panie pozyskały środki na zagospodarowanie terenu przed świetlicą.Brawo dla Agaty!

Agata Nierzwicka – najlepsza absolwentka gimnazjum w gminie Pruszcz Gdański – gościła na sesji Rady Gminy, gdzie z rąk wójta otrzymała kwiaty i gratulacje.Nasze Gospodynie chcą się rozwijać

Z inicjatywy wójt Magdaleny Kołodziejczak Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Pruszcz Gdański spotkały się z Piotrem Hałuszczakiem, prezesem zarządu Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Rozmawiano o możliwościach i kierunkach rozwoju KGW. Ekspert udzielił działaczkom cennych wskazówek i rozwiał wiele wątpliwości.

W sobotę Dzień Strażaka w Jagatowie

Druhowie z Jagatowa zapraszają na  festyn z okazji Dnia Strażaka. Przewidziano gry, konkursy i pokazy,  a także zabawę taneczną. Nie zabraknie również poczęstunku w postaci żurku, ciast i kiełbasek z grilla. Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.


Roszkowo. Wyczekiwana świetlica już otwarta!

W deszczu, ale wśród kolorowych serpentyn przebiegało oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Roszkowie. Obiekt był długo wyczekiwany, zwłaszcza przez tutejsze prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich.


Będzie świetlica w Będzieszynie

W Będzieszynie powstanie świetlica wiejska. Prace ruszą jesienią tego roku.Nowe place zabaw i rekreacji!

Gmina Pruszcz Gdański ogłosiła przetarg na dostawcę urządzeń rekreacyjnych. Jesienią sprzęt trafi zarówno na teren istniejących placów zabaw, jak i w całkiem nowe miejsca.


Uwaga hodowcy pszczół! W Bystrej pojawił się zgnilec amerykański

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszczu Gdańskim informuje o występowaniu na terenie gminy zgnilca amerykańskiego pszczół. Hodowcy powinni przestrzegać określonych zasad.Lipcowa sesja

W czwartek 17 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się XLVIII sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.Rowerami na wesele - zdjęcia!!!

W sobotę bawiliśmy się na weselu. I to jakim! Żuławskim! A na imprezę pojechaliśmy… rowerami!Świńcz ma świetlicę

- Niemożliwe stało się możliwe! Warto być optymistą – powiedział podczas uroczystego otwarcia świetlicy sołtys Świńcza Władysław Korycki.Już w sobotę wszyscy jedziemy na wesele żuławskie!

W sobotę 5 lipca zapraszamy do Lędowa na Jarmark Żuławski. W programie „Od zrękowin do wesela…” – inscenizacja oparta na śpiewogrze pt.  „Wesele Żuławskie z XVII w.”. A na wesele jedziemy rowerami!Wojanowo. II Gminny Bieg Traugutta 2014

Na terenie rekreacyjnym w Wojanowie odbył się II Gminny Bieg Traugutta. Organizatorem biegu była  Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta.Ostatnie 6 tablic już stoi

Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański postawiło  tablice informacyjne w miejscowościach Borkowo, Żuławka, Juszkowo, Straszyn, Rotmanka  i Rusocin, wieńcząc tym samym realizowany od 2012 roku projekt postawienia 31 tablic w 31 miejscowościach gminy Pruszcz Gdański.


Straszyn. Szkoła zaprasza na półkolonie

W dniach 30.06.2014 – 11.07.2014r. w godz. 8.00-16.00 w Zespole Szkół w Straszynie odbywać się będą półkolonie.Koncert Muzyki Filmowej - zdjęcia!

Pierwszy koncert w ramach I Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański za nami! Pogoda dopisała, a orkiestra dęta z Tczewa zachwyciła publiczność.


Najlepsi w nauce i w sporcie

219 uczniów gminnych szkół otrzymało stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w II semestrze roku szkolnego 2013/2014.  10-ta, jubileuszowa ceremonia uhonorowania najlepszych z najlepszych miała miejsce w Zespole Szkół w Łęgowie.

Absolutorium dla Wójta

Na ostatniej sesji Radni Gminy Pruszcz Gdański jednogłośnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Pruszcz Gdański za rok 2013. Jednogłośnie również udzielili Wójtowi Gminy absolutorium z wykonania budżetu gminy Pruszcz Gdański za rok 2013.

Goście z Kujaw

W ostatnich dniach gościliśmy reprezentację gminy Aleksandrów Kujawski. Przedstawicielom zaprzyjaźnionego już samorządu pokazaliśmy nasze atrakcje turystyczne, a przy okazji omówiliśmy zasady wzajemnej współpracy. Jednym jej elementem będzie wymiana młodzieży w ramach edukacji żeglarskiej.

Borkowo. Dariusz Michalczewski z wizytą

Były zawodowy mistrz świata w boksie Dariusz Michalczewski odwiedził uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkowie.Jarmark Żuławski i rajd rowerowy!

5 lipca zapraszamy do Lędowa na Jarmark Żuławski. W programie „Od zrękowin do wesela…” – inscenizacja oparta na śpiewogrze pt.  „Wesele Żuławskie z XVII w.”. A na wesele jedziemy rowerami!


Wojewódzkie Igrzyska LZS – II miejsce dla gminy Pruszcz Gdański!

Deszcz i wiatr okazał się niestraszny dla reprezentacji gminy Pruszcz Gdański, która w sobotę 14 czerwca zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas Wojewódzkich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych w Linii (powiat wejherowski).


Wojanowo. Szkoła obrała kurs na edukację morską

Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską” organizowanym dla uczniów klas V przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Fundację Navigare Mateusza Kusznierewicza.

SWING w Borkowie - z powodu deszczu impreza odwołana!

Z powodu deszczu jesteśmy zmuszeni odwołać planowany na dziś (piątek, 13 czerwca - o ironio!) piknik w Borkowie. Wkrótce poinformujemy o nowym terminie imprezy.


Łęgowo. Dzień Pojednania

W parafii św. Mikołaja w Łęgowie uroczyście wręczono wyróżnienie Człowiek Pojednania 2014.
Sesja absolutoryjna

We wtorek 17 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się sesja Rady Gminy. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.Koncert Muzyki Filmowej w Rotmance

Szykuje się kolejny piknik pod chmurką! Tym razem zapraszamy na relaks przy największych hitach muzyki filmowej. Już w czwartek 26 czerwca o godz. 18:30 w amfiteatrze w Rotmance. Wstęp BEZPŁATNY. Nie zapomnijcie kocyka!


Festyn Rodzinny w Borkowie

Występy zespołów dziecięcych, mecz „Wesołek kadry”, lody dla ochłody, malowanie twarzy, pokaz służb ratunkowych  - o te i wiele innych atrakcji zatroszczyli się organizatorzy Festynu Rodzinnego w Borkowie. A piękna pogoda sprawiła, że impreza udała się znakomicie!


Sukces młodego naukowca z Borkowa

Błażej Sak – uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkowie otrzymał wyróżnienie i odebrał nagrodę w konkursie na „Najlepszy blog młodego naukowca”.Zielony Czas Pomagania

Do Będzieszyna zawitali pracownicy pobliskiego terminalu międzynarodowej firmy logistycznej DB Schenker. Była to kolejna już wizyta w ramach wolontariatu pracowniczego pod tytułem Zielony Czas Pomagania.


Oferta pracy!

Gmina Pruszcz Gdański poszukuje osoby na stanowisko pomocnicze i obsługi w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Będzieszynie.


Laureaci konkursu Piękna Wieś 2014

Jury wyłoniło laureatów tegorocznej edycji konkursu Piękna Wieś. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi jesienią, podczas sesji Rady Gminy.Rafi odebrany właścicielom

Policjanci i strażnicy gminni powiadomili Urząd Gminy Pruszcz Gdański o losie kundelka Rafiego z Bystrej – trzymanego na krótkim łańcuchu i w kolczatce, która wrosła w jego szyję. Pies został odebrany właścicielom.


Świńcz, Jagatowo. Piękniej dzięki uczniom

W ramach zajęć praktycznych uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ogrodniczych im. Mariana Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim zagospodarują zielenią tereny w Świńczu i Jagatowie.

Swing nad stawem w Borkowie

Ciepły czerwcowy wieczór, urokliwe miejsce nad wodą, kocyk, wiklinowy koszyk ze smakołykami, a nieopodal dźwięki swingowej kapeli… Na taki wypoczynek po całym tygodniu zapraszamy mieszkańców gminy nad staw w Borkowie. W piątek 13 czerwca o godz. 18:30 odbędzie się koncert zespołu Jazzy 2 w ramach I Letniego Festiwalu Muzycznego Gminy Pruszcz Gdański. Nie zapomnijcie piknikowej wyprawki!Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.