Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP

Rowerem przez miasto i wsie - konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Na konkurs „Rowerem przez miasto i wsie” wpłynęło ogółem 46 prac z 14 przedszkoli, mieszczących się na terenie miasta oraz gminy Pruszcz Gdański.

Diamentowe gody dwóch par

Państwo Zofia i Gabriel Gubkin z Rusocina oraz Państwo Genowefa i Józef Sekuła z Przejazdowa obchodzili 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Podziękowania dla ustępujących sołtysów

Podczas obrad ostatniej sesji Rady Gminy ustępujący sołtysi otrzymali specjalne podziękowania za całokształt pracy na rzecz swoich miejscowości. 

Najlepsi w dwóch kategoriach!

Certyfikat Marki Lokalnej Trzy Krajobrazy Ziemi Gdańskiej przyznawany jest w trzech kategoriach. W dwóch z nich certyfikaty powędrowały do gminy Pruszcz Gdański.
W maju rusza odbiór odpadów zielonych

Odbiór odpadów zielonych na terenie Gminy Pruszcz Gdański w bieżącym roku rozpocznie się w maju.

Miś, który promuje gminę

Mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański są dumni ze swojej małej Ojczyzny.  Aby zachęcić wszystkich do poznania tutejszych atrakcji turystycznych, napisali książeczkę dla dzieci i nagrali płytę  z piosenkami.

Jubileusz Pani Józefy

Józefa Sobieska z Wiślinki skończyła 94 lata. Niezwykle pogodną jubilatkę z życzeniami i upominkiem odwiedziła Dorota Gierada z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Powitanie wiosny Mokrym Dworze

W sobotę 21 marca mieszkańcy Mokrego Dworu z sołtysem na czele żegnali zimę i witali wiosnę. Choć pogoda nie sprzyjała, atmosfera była fantastyczna.

Sesja w dniu 27 marca

W piątek 27 marca w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański (Cieplewo, ul. Długa 20) odbędzie się sesja Rady Gminy. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.
Bliskie spotkania z infrastrukturą wodno - kanalizacyjną

W środowe popołudnie  radni Gminy Pruszcz Ggdański zwiedzili infrastrukturę wodno – kanalizacyjną gminnej spółki Eksploatator.  Z kolei wtorkowe popołudnie spędzili na warsztatach teoretycznych w Eksploatatorze. Poznali m.in. proces doprowadzenia wody i odprowadzania ścieków.Mali mistrzowie ortografii

Grupa 14 laureatów eliminacji wewnątrzszkolnych walczyła o miano „Mistrza ortografii” w gminnym konkursie ortograficznym dla klas II i III szkół podstawowych. 
Jubileusz Pani Gertrudy

Gertruda Zmuda – Trzebiatowska ze Straszyna obchodziła 95. urodziny. Pogodną jubilatkę odwiedziła Beata Megger z GOPS.
Koncert wiosenny w Galerii Szczudło

Zapraszamy na powitanie wiosny z zespołem KANNAN, który wystąpi w Galerii Szczudło w Straszynie w dniu 21 marca o godz. 18.Mokry Dwór. Nowe eksponaty w skansenie

Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański poczuło wiosnę i zabrało się za porządki w Skansenie Żuławskich Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze. Przy okazji do zbiorów dołączono nowe maszyny podarowane ostatnio stowarzyszeniu.
Weź udział w konkursie i leć do USA!

24 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Przejazdowie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Robotyki BOTforYOU. Projekt polega na zbudowaniu z zestawu Lego Mindstorms NXT lub Lego Mindstorms EV3 własnego robota oraz zaprogramowaniu go do wykonywania określonych zadań.
Z nordic walking po zdrowie

Wójt Gminy Pruszcz Gdański serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia pod hasłem „Z nordic walking po zdrowie”.

Zapraszamy Mamy!

Zapraszamy wszystkie mamy z małymi dziećmi na wyjątkowe zajęcia rekreacyjne i warsztatowe, prowadzone przez Fundację „My to Mamy”.

Utylizacja azbestu

Zachęcamy mieszkańców do utylizacji zalegającego na posesjach azbestu. Wnioski można składać jeszcze do 31 marca.

Skuteczne interwencje naszych strażników

W ostatnim czasie Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański przyczyniła się do ujęcia sprawców demoralizacji, dewastacji i kradzieży.

Ostatni rok bezpłatnego czipowania psów

Od 2013 r. gmina Pruszcz Gdański w ramach zapobiegania bezdomności zwierząt prowadzi akcję bezpłatnego czipowania psów należących do właścicieli zamieszkujących na terenie gminy Pruszcz Gdański.
"Królowa Śniegu" – kolejna, premierowa produkcja OKSiBP Cieplewo

W niedzielne popołudnie 8 marca ok. 160 osób obejrzało premierowe spektakle „Królowej Śniegu” - najnowszej produkcji teatralnej Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. W przedstawieniu, wyreżyserowanym przez Tomasza Podsiadłego, na co dzień związanego ze scenami teatralnymi w Gdyni, występuje jedenastoosobowa ekipa amatorów (głównie dzieci i młodzież z gminy Pruszcz Gdański i okolicznych miejscowości), wyłoniona w styczniowym castingu.

Rozbudowa szkół

Liczba mieszkańców naszej gminie rośnie w zaskakującym tempie. To wyzwanie dla gminy, której rolą jest m.in. zapewnienie komfortowych warunków nauczania.
Weekend za pół ceny w Gminie Pruszcz Gdański

Gmina Pruszcz Gdański przystąpiła do popularnej w Trójmieście akcji Weekend za pół ceny. Rozsmakuj się w Metropolii.  W dniach 11 – 12 kwietnia  lokale zaproponują swoje usługi za 50% ceny.
Jubileusz pani Heleny

Helena Majchrzak z Borkowa skończyła 92 lata.  Jubilatkę z życzeniami oraz upominkiem odwiedziła Magdalena Kapińska z GOPS.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 14: Straszyn

Pod budynkiem świetlicy wiejskiej w Straszynie już na kilkanaście minut przed otwarciem czeka grupa dzieci, stałych uczestników zajęć z Aleksandrą Gąsiorowską.
III Otwarty Wojewódzki Bieg Żuławski

W sobotę 18 kwietnia odbędzie się III Bieg Żuławski Lędowo – Wiślina – Lędowo pod hasłem „Potencjał Energii”.  Dorośli pobiegną na dystansie 5,5 km, młodzież z roczników 2001 – 2003 pokona ok. 1500 m, a dzieci urodzone w roku 2004 i młodsze spróbują swoich sił na różnorodnych dystansach - od 300 do 800 m.Na gorącym uczynku

Podczas kontroli terenu zespołu pałacowo-parkowego w Rusocinie strażnicy gminni ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonywał dewastacji połączonej z kradzieżą mienia.REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

Zasady rekrutacji  do samorządowego przedszkola, innej formy wychowania przedszkolnego i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2015/2016


Miś Maksymilian zwiedza gminę Pruszcz Gdański

Stowarzyszenie Dolina Raduni ze Straszyna realizuje projekt, w ramach którego powstaje książeczka dla dzieci wraz z towarzyszącą jej płytą.Plany gospodyń z Żukczyna

Koło Gospodyń Wiejskich w Żukczynie podsumowało rok i postawiło sobie nowe cele.

Jubileusz Pani Cecylii

Cecylia Długoborska z Wiśliny skończyła 91 lat. Jubilatka otrzymała od nas list gratulacyjny, kwiatu i upominek.

91. lat Pani Ireny

Pani Irena Magdziarz z Przejazdowa obchodziła 91-sze urodziny. Jubilatkę z życzeniami i upominkami odwiedził Michał Mielczarek z GOPS.


Bądź aktywną mamą!

Wójt Gminy Pruszcz Gdański zaprasza wszystkie młode mamy oraz panie w ciąży na spotkania organizacyjne, związane z zajęciami rekreacyjnymi i warsztatowymi dla mam z dziećmi do 3 r. ż.
Sesja w dniu 4 marca

W środę 4 marca w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdańsku przy ul. Wojska Polskiego 30 odbędzie się sesja Rady Gminy. Początek obrad zaplanowano na godz. 9

Ferie zimowe w Żuławce

Podczas ferii odbyły się Mistrzostwa Żuławki, współorganizowane przez sołectwo oraz GTS Pruszcz Gdański.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 13: Łęgowo

Nawet 30 osób przychodzi na regularne zajęcia w świetlicy wiejskiej w Łęgowie. W ferie liczba uczestników wynosiła 50!

Przykry zapach zniknie do wakacji

Dzięki modernizacji Oczyszczalni Wschód w Gdańsku skończą się uciążliwości zapachowe, dokuczające mieszkańcom Wiślinki, Bogatki i Przejazdowa.

Gmina wspiera młodych rodziców

1240 miejsca w przedszkolach i 123 w żłobkach oraz klubach dziecięcych zapewnia młodym rodzicom gmina Pruszcz Gdański. 

Jubileusz pani Serafiny

Serafina Twarkowska z Radunicy w gronie najbliższej rodziny obchodziła 92. urodziny.
Przejazdowo. V Memoriał Tomasza Słupeckiego w tenisie stołowym

80 osób wzięło udział w sobotnim turnieju tenisa stołowego, poświęconemu pamięci działacza sportowego Tomasza Słupeckiego.