Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIPHARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH 2015


W DNIU 24.12.2014 ROKU (WIGILIA) PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) W BĘDZIESZYNIE  BĘDZIE CZYNNY  W GODZINACH 9.00 – 14.00


W dniach 24 i 31 grudnia 2014r. Urząd Gminy Pruszcz Gdański będzie czynny do godz. 15.00. Kasa Urzędu będzie czynna do godz. 11.


Białe wstążki dla obrońców kobiet

W czwartek 18 grudnia obchodziliśmy IV Powiatowy Dzień Białej Wstążki. Podczas uroczystości w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie uhonorowano mężczyzn szczególnie zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. W tym gronie znalazł się komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański Tomasz Grabowski.Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 5: Lędowo

- Mamy piękny plac zabaw i fitness, więc kiedy tylko pogoda pozwala, spędzamy czas na dworze. Otwieram wtedy okno w kuchni i podaję przez nie herbatę i jabłka. Kiedy robi się ciemno, urządzamy zabawę w chowanego. Czasami trudno zagonić dzieciaki do domów - mówi Renata Benedyk ze świetlicy wiejskiej w Lędowie.101 lat i wciąż trenuje

Kiedy odwiedziliśmy z aparatem 101 – letnią mieszkankę Przejazdowa, wybierała się akurat na spacer z kijkami. – Chodzę dwa razy dziennie – mówi maszerując raźno w chłodny grudniowy dzień. 

Wiślinka. Wielofunkcyjne boisko przy szkole

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Wiślince powstało wielofunkcyjne boisko oraz skocznia do skoków w dal. Boisko jest ogólnodostępne.

Ochronią rzadkie gatunki

Gmina Pruszcz Gdański, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Grupą LOTOS chce zabezpieczyć cenny przyrodniczo obszar nad brzegiem Martwej Wisły i przy okazji stworzyć miejsce edukacji ekologicznej.
Straszyn Przyjazną Wsią 2014!

Gminna inwestycja pn. Budowa integracyjnego Parku Rekreacji Prozdrowotnej w miejscowości Straszyn zdobyła II miejsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego „Przyjazna Wieś 2014 ”.
Wiślinka, Straszyn. Akcje profilaktyczne w szkołach

Wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa na drodze.


Duże wyróżnienie dla naszej straży gminnej!

Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański jako jedyna w województwie została laureatem konkursu Wojewody Pomorskiego pn. „Na Drodze do Bezpieczeństwa”.

Świąteczna paczka dla potrzebujących – dołącz do akcji Ewy i Łukasza!

Po raz drugi małżeństwo z Juszkowa pomoże potrzebującym przed świętami Bożego Narodzenia.


Emocjonująca I edycja ENERGA STRASZYN CUP 2014

Na hali sportowej w Straszynie odbył się halowy turniej ENERGA STRASZYN CUP 2014 dla chłopców urodzonych w 2003 oraz młodszych. W turnieju wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Turniej uświetnili swoją obecnością piłkarze ekstraklasowej drużyny Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk oraz Marcin Pietrowski.Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 4: Wiślina

Unihokej, siatkówka lub piłka nożna – żeby rozegrać mecz dzieciaki z Wiśliny nie muszą wychodzić zimą na dwór. Tutejsza świetlica ma przestronną salę, bez problemu pełniącą funkcję boiska.
Porządek obrad sesji w dniu 19 grudnia

W piątek 19 grudnia odbędzie się sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9. Miejsce obrad: sala konferencyjna Urzędu Gminy.
Jagatowo. Trwa budowa nowego układu drogowego

Nowe nawierzchnie asfaltowe, chodniki, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, zbiornik retencyjny, plac zabaw i siłownia „pod chmurką” – prace budowlane w Jagatowie potrwają do końca czerwca przyszłego roku.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 3: Rokitnica

Biżuteria z filcu, materiału i koralików, figurki z gipsu i masy solnej, najróżniejsze wypieki – w świetlicy wiejskiej w Rokitnicy można się wiele nauczyć.
Najnowsze place zabaw i rekreacji

Sprzęt fitness oraz zestawy zabawowe pojawiają się w gminie jak grzyby po deszczu. Kolejne cztery miejscowości mają nowe lub doposażone miejsca rekreacji.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 2: Wiślinka

W świetlicy wiejskiej w Wiślince próżno wołać o spokój. Tu zawsze jest gwarno i wesoło. Kiedy przyjechaliśmy z aparatem, najróżniejszym zajęciom oddawało się kilkanaście osób.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 1: Bogatka

Gry i zabawy, warsztaty artystyczne, wspólne gotowanie  – świetlica wiejska w Bogatce zapewnia dzieciom wiele atrakcji.

I sesja Rady Gminy VII kadencji

Radni odebrali oficjalne zaświadczenia oraz złożyli ślubowanie. Dokonali też wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących.

Rotmanka. Pokonały mistrza!

Zespół koszykarek z Rotmanki rozegrał swój pierwszy mecz w lidze żaczków w sezonie 2014/15. Przeciwnikiem był ubiegłoroczny mistrz województwa.
Pierwsza sesja nowej rady

Komisarz Wyborczy zwołał pierwszą sesję nowo wybranej Rady Gminy, podczas której radni oraz wójt złożą uroczyste ślubowanie. Odbędzie się ona w poniedziałek 1 grudnia o godz. 14 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.
Młoda mieszkanka Krępca napisała powieść kryminalną

W gimnazjum pisała do szuflady, w liceum publikowała w magazynach literackich, a po studiach wydała swoją pierwszą powieść. „Niemy świadek” powstał z miłości autorki do kryminałów i… koni.
Warsztaty rodzinne w temacie emocji

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie wraz z wydawnictwem EneDueRabe zapraszają w najbliższą niedzielę, 30 listopada, o godz. 12:30 na warsztaty rodzinne pod hasłem IQ Emocje. To inicjatywa bazująca na wspólnym czytaniu książek.
Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii

Już po raz 10-ty ks. Przemysław Kalicki zaprosił  parafialne zespoły wokalno - muzyczne do wspólnego celebrowania dnia  Św. Cecylii – patronki chórzystów. Gościem specjalnym przeglądu był Ryszard Rynkowski.
Przejazdowo. W sobotę wystąpi Ryszard Rynkowski

Koncert Ryszarda Rynkowskiego, występy chórów i zespołów parafialnych, spektakle i pokazy filmowe - Kulturalny Weekend w Przejazdowie zapowiada się bardzo interesująco!
Wyniki Wyborów Samorzadowych 2014Wiślina. Sukces Weroniki

15 listopada w Legionowie  odbyły się  ogólnopolskie  zawody  Profesjonalnej Ligi  Taekwon-do  dla juniorów.   Uczennica klasy piątej  Szkoły Podstawowej w Wiślinie Weronika Kornacka wywalczyła aż  dwa medale – srebrny w układach  oraz brązowy w walkach. Weronika od dwóch lat  trenuje w SKT  AN – DO  w Pruszczu Gdańskim.
Umowa na budowę nowej szkoły podpisana

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podpisali umowę na budowę szkoły w Kowalach.
Kolejne pieniądze dla gminy!

Gmina Pruszcz Gdański otrzyma ponad 2,6 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówki” na budowę nowego połączenia drogowego pomiędzy Straszynem i Juszkowem.
Pożegnanie Rady

Dobiegła końca VI kadencji Rady Gminy Pruszcz Gdański.  Oficjalne pożegnanie odchodzącej Rady miało miejsce w środę 12 listopada.

Wyróżnienie dla Gminy

Z inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego będzie realizowane przedsięwzięcie „Kajakiem przez Pomorze”, polegające na zagospodarowaniu szlaków wodnych w województwie pomorskim dla turystyki kajakowej. W przedsięwzięciu tym czynny udział bierze również Gmina Pruszcz Gdański, która planuje budowę szlaku kajakowego Motławy.Mieszkaniec Juszkowa z Pucharem Bałtyku

Puchar Bałtyku Południowego oraz I miejsce w najdłuższych regatach morskich na Bałtyku Sailbook Cup 2014 zdobył Jacek Chabowski z Juszkowa.
Cieplewo. Wernisaż oraz premiera kinowa

W związku z obchodami Święta Niepodległości w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański odbył się wernisaż wystawy "Książka - Świadek Historii" oraz premierowy pokaz zrekonstruowanych cyfrowo kronik filmowych w Kino w Cieplewie.Niepodległość świętowali na sportowo

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w hali im. Andrzeja Grubby w Straszynie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Seniorów.

Wolność nie na zawsze

96 lat temu, po 123 latach prześladowań odzyskaliśmy wolność. - Nie została ona nam dana na zawsze, musimy o nią dbać – powiedział podczas Mszy za Ojczyznę 11 listopada ks. Andrzej Kosowicz, proboszcz parafii Św. Faustyny w  Rotmance, która byłą gospodarzem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w gminie Pruszcz Gdański.


„Złote Gody” razy pięć!

Pięć par z terenu gminy Pruszcz Gdański obchodziło „Złote Gody”, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.  W uznaniu wielkiej wartości życia rodzinnego Prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał jubilatom medale. Uroczystego ich wręczenia dokonała wójt Magdalena Kołodziejczak.Wiślina. Wrażenia z Zielonej Szkoły

Uczniowie klas III i IV ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie spędzili dwa dni w Zielonej Szkole w Wygoninie koło Starej Kiszewy.
Straszyn. Przepiękny koncert z ideą niepodległości w tle

Uznane w kraju i zagranicą artystki dały wspaniały koncert w Galerii Szczudło w  Straszynie. Zachwycona publiczność odwdzięczyła się owacjami na stojąco.
Zgłębiali historię Forsterów z Mokrego Dworu

Sołtysi Mokrego Dworu i Wiśliny zorganizowali bezpłatną wycieczkę do Fabryki Sztuki w Tczewie.


Nagrody za wzorową pracę dydaktyczną

Przy okazji wręczenia stypendiów dla najwybitniejszych uczniów oraz  aktów awansu zawodowego nauczycieli, przyznano cztery Nagrody Wójta dla najlepszych pedagogów.
Awanse zawodowe nauczycieli

W Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej nastąpiło uroczyste wręczenie  aktów awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego dla dziewięciu nauczycieli.
Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.