Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP


UWAGA! Dodatkowy odbiór odpadów zielonychNajbliższe przyjęcie Interesantów przez Wójta Gminy - 10 grudnia (godz. 15-17)


Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii

Już po raz 10-ty ks. Przemysław Kalicki zaprosił  parafialne zespoły wokalno - muzyczne do wspólnego celebrowania dnia  Św. Cecylii – patronki chórzystów. Gościem specjalnym przeglądu był Ryszard Rynkowski.
Przejazdowo. W sobotę wystąpi Ryszard Rynkowski

Koncert Ryszarda Rynkowskiego, występy chórów i zespołów parafialnych, spektakle i pokazy filmowe - Kulturalny Weekend w Przejazdowie zapowiada się bardzo interesująco!
Wyniki Wyborów Samorzadowych 2014Wiślina. Sukces Weroniki

15 listopada w Legionowie  odbyły się  ogólnopolskie  zawody  Profesjonalnej Ligi  Taekwon-do  dla juniorów.   Uczennica klasy piątej  Szkoły Podstawowej w Wiślinie Weronika Kornacka wywalczyła aż  dwa medale – srebrny w układach  oraz brązowy w walkach. Weronika od dwóch lat  trenuje w SKT  AN – DO  w Pruszczu Gdańskim.
Umowa na budowę nowej szkoły podpisana

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podpisali umowę na budowę szkoły w Kowalach.
Kolejne pieniądze dla gminy!

Gmina Pruszcz Gdański otrzyma ponad 2,6 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówki” na budowę nowego połączenia drogowego pomiędzy Straszynem i Juszkowem.
Pożegnanie Rady

Dobiegła końca VI kadencji Rady Gminy Pruszcz Gdański.  Oficjalne pożegnanie odchodzącej Rady miało miejsce w środę 12 listopada.

Wyróżnienie dla Gminy

Z inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego będzie realizowane przedsięwzięcie „Kajakiem przez Pomorze”, polegające na zagospodarowaniu szlaków wodnych w województwie pomorskim dla turystyki kajakowej. W przedsięwzięciu tym czynny udział bierze również Gmina Pruszcz Gdański, która planuje budowę szlaku kajakowego Motławy.Mieszkaniec Juszkowa z Pucharem Bałtyku

Puchar Bałtyku Południowego oraz I miejsce w najdłuższych regatach morskich na Bałtyku Sailbook Cup 2014 zdobył Jacek Chabowski z Juszkowa.
Cieplewo. Wernisaż oraz premiera kinowa

W związku z obchodami Święta Niepodległości w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański odbył się wernisaż wystawy "Książka - Świadek Historii" oraz premierowy pokaz zrekonstruowanych cyfrowo kronik filmowych w Kino w Cieplewie.Niepodległość świętowali na sportowo

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w hali im. Andrzeja Grubby w Straszynie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Seniorów.

Wolność nie na zawsze

96 lat temu, po 123 latach prześladowań odzyskaliśmy wolność. - Nie została ona nam dana na zawsze, musimy o nią dbać – powiedział podczas Mszy za Ojczyznę 11 listopada ks. Andrzej Kosowicz, proboszcz parafii Św. Faustyny w  Rotmance, która byłą gospodarzem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w gminie Pruszcz Gdański.


„Złote Gody” razy pięć!

Pięć par z terenu gminy Pruszcz Gdański obchodziło „Złote Gody”, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.  W uznaniu wielkiej wartości życia rodzinnego Prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał jubilatom medale. Uroczystego ich wręczenia dokonała wójt Magdalena Kołodziejczak.Wiślina. Wrażenia z Zielonej Szkoły

Uczniowie klas III i IV ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie spędzili dwa dni w Zielonej Szkole w Wygoninie koło Starej Kiszewy.
Straszyn. Przepiękny koncert z ideą niepodległości w tle

Uznane w kraju i zagranicą artystki dały wspaniały koncert w Galerii Szczudło w  Straszynie. Zachwycona publiczność odwdzięczyła się owacjami na stojąco.
Zgłębiali historię Forsterów z Mokrego Dworu

Sołtysi Mokrego Dworu i Wiśliny zorganizowali bezpłatną wycieczkę do Fabryki Sztuki w Tczewie.


Nagrody za wzorową pracę dydaktyczną

Przy okazji wręczenia stypendiów dla najwybitniejszych uczniów oraz  aktów awansu zawodowego nauczycieli, przyznano cztery Nagrody Wójta dla najlepszych pedagogów.
Awanse zawodowe nauczycieli

W Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej nastąpiło uroczyste wręczenie  aktów awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego dla dziewięciu nauczycieli.
Oto chluba naszej gminy!

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak przyznała stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce i wybitne osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2013/2014.
Laureaci konkursu Piękna Wieś 2014 nagrodzeni!

Najpiękniejsze zagrody rolnicze są w Cieplewie i Krępcu, a nierolnicze – w Straszynie, Jagatowie i Borkowie. Najpiękniejszą wsią w gminie zostało tym razem Arciszewo.
Wiślina. Spotkanie z profesorem

W Szkole Podstawowej w Wiślinie dyskutowano nad sylwetką przyszłego patrona. Uznany profesor Andrzej Januszajtis przybliżył zebranym  m.in. postacie rodu Forsterów. 
Z odpadami zielonymi bezpośrednio do Będzieszyna

Informujemy, iż z dniem 30 października zakończył się odbiór odpadów zielonych bezpośrednio z nieruchomości. W przypadku posiadania takich odpadów,  zachęcamy do korzystania z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Będzieszynie, który jest czynny od wtorku do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-13.00.Rotmanka. Msza za Ojczyznę

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, jakie w tym roku odbędą się w sołectwie Rotmanka.


Dzień niepodległości w OKSiBP – wystawa i seans kinowy

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, z okazji Święta Niepodległości zaprasza we wtorek 11 listopada o godz. 16:00 do galerii Kaloryfer w Cieplewie. Tego dnia w placówce odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Książka - świadek historii”. W programie również krótki program artystyczny i poczęstunek, a na zakończenie - seans kinowy. Zostanie zaprezentowany zestaw odrestaurowanych cyfrowo Polskich Kronik Filmowych. Wstęp wolny!


Wiślinka. Pierwsi motorowodniacy

Do grona żeglarzy jachtowych dołączyli właśnie motorowodniacy. 13 osób – uczestników projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami” zdało właśnie egzamin na sternika.

W Straszynie powstaje nowoczesne centrum kulturalne

W Straszynie w budynku dawnego dworca PKP powstanie nowoczesne centrum kulturalne z biblioteką multimedialną, biurami lokalnych organizacji samorządowych, a także świetlicą i kawiarnią.
Żuławka. Porządki i znicze na leśnym cmentarzu

Mieszkańcy Żuławy i Żuławki oraz uczniowie i nauczyciele  szkoły w Warczu, wspomagani pracownikami i sprzętem firmy Inventia, uporządkowali dawny ewangelicki cmentarz w lesie.
Straszyn. Zaproszenie na koncert

Uznane artystki: pianistka, skrzypaczka i solistka wystąpią 8 listopada o godz. 19 w Galerii Szczudło w Straszynie. Wyjątkowy koncert nosi tytuł: „Drogi do Wolności“. Serdecznie zapraszamy!

Listopadowa sesja

W piątek 7 listopada w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański przy ul. Długiej 20 w Cieplewie odbędzie się sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.00.
Złote Gody Państwa Tomczak

Halina i Mirosław Tomczak z Wiślinki obchodzili 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Złotych jubilatów z życzeniami i upominkiem odwiedziła Dorota Gierada z GOPS.

Cieplewo. Promocja antologii Niebieskie Neony

Poezja, muzyka i sztuka wypełniły poniedziałkowy wieczór w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Wieczorek autorski lokalnych twórców związany był z promocją ilustrowanej antologii poezji Niebieskie Neony.
Wiślinka. Pierwsi żeglarze jachtowi

W  niedzielę na terenie stanicy wodnej w Wiślince  odbył się pierwszy w historii przystani egzamin na patent żeglarza jachtowego.  Przystąpiło do niego 14 osób.
Jubileusz Pani Genowefy

Genowefa Komorowska z Radunicy obchodziła 90-te urodziny. Jubilatkę z życzeniami i upominkiem odwiedzili wójt Magdalena Kołodziejczak oraz Michał Mielczarek z GOPS.

Wielkomiejskość na wsi

Wernisaże, koncerty, recitale oraz wyśmienita kuchnia wśród intarsjowanych drewnem ścian, rzeźbień i ręcznie wykonanych mebli – by obcować z kulturą mieszkańcy Straszyna i okolicy nie muszą wyjeżdżać do Trójmiasta. Bohdan Szczudło zaprasza do galerii, restauracji i sali bankietowej w jednym.Arciszewo. Podworski park w nowej odsłonie

Dobiegła końca rewitalizacja podworskiego parku w Arciszewie. W samą porę na jesienny spacer.

Mieszkaniec Rotmanki trzeci na Mistrzostwach Świata

Jan Gołąbek z Rotmanki zajął III miejsce na Mistrzostwa Świata Federacji GPC i Polskiej Unii Trójboju Siłowego w wyciskaniu sztangi na ławeczce.
III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni - zdjęcia!

W sobotnim biegu Doliną Raduni wzięły udział całe rodziny. W Biegu Skrzatów na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie wystartowały 92 osoby, a w Biegu Głównym ze Straszyna do Juszkowa – 138.
Wiślina. Pasowanie na uczniów

W Szkole Podstawowej w Wiślinie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli  ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej.

Informacja dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Podmioty z całej Polski uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Festiwal Filmowy w Cieplewie

Blisko 800 przedszkolaków i uczniów z powiatu gdańskiego uczestniczyło w V Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Trzydniowa impreza odbyła się w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie.Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.