Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP


Najbliższe przyjęcie Interesantów przez Wójta Gminy: 12 listopada (15:00-17:00)
  

W Straszynie powstaje nowoczesne centrum kulturalne

W Straszynie w budynku dawnego dworca PKP powstanie nowoczesne centrum kulturalne z biblioteką multimedialną, biurami lokalnych organizacji samorządowych, a także świetlicą i kawiarnią.
Żuławka. Porządki i znicze na leśnym cmentarzu

Mieszkańcy Żuławy i Żuławki, wspomagani pracownikami i sprzętem firmy Inventia, uporządkowali dawny ewangelicki cmentarz w lesie.

Straszyn. Zaproszenie na koncert

Uznane artystki: pianistka, skrzypaczka i solistka wystąpią 8 listopada o godz. 19 w Galerii Szczudło w Straszynie. Wyjątkowy koncert nosi tytuł: „Drogi do Wolności“. Serdecznie zapraszamy!

Listopadowa sesja

W piątek 7 listopada w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański przy ul. Długiej 20 w Cieplewie odbędzie się sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.00.
Złote Gody Państwa Tomczak

Halina i Mirosław Tomczak z Wiślinki obchodzili 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Złotych jubilatów z życzeniami i upominkiem odwiedziła Dorota Gierada z GOPS.

Cieplewo. Promocja antologii Niebieskie Neony

Poezja, muzyka i sztuka wypełniły poniedziałkowy wieczór w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Wieczorek autorski lokalnych twórców związany był z promocją ilustrowanej antologii poezji Niebieskie Neony.
Wiślinka. Pierwsi żeglarze jachtowi

W  niedzielę na terenie stanicy wodnej w Wiślince  odbył się pierwszy w historii przystani egzamin na patent żeglarza jachtowego.  Przystąpiło do niego 14 osób.
Jubileusz Pani Genowefy

Genowefa Komorowska z Radunicy obchodziła 90-te urodziny. Jubilatkę z życzeniami i upominkiem odwiedzili wójt Magdalena Kołodziejczak oraz Michał Mielczarek z GOPS.

Wielkomiejskość na wsi

Wernisaże, koncerty, recitale oraz wyśmienita kuchnia wśród intarsjowanych drewnem ścian, rzeźbień i ręcznie wykonanych mebli – by obcować z kulturą mieszkańcy Straszyna i okolicy nie muszą wyjeżdżać do Trójmiasta. Bohdan Szczudło zaprasza do galerii, restauracji i sali bankietowej w jednym.Arciszewo. Podworski park w nowej odsłonie

Dobiegła końca rewitalizacja podworskiego parku w Arciszewie. W samą porę na jesienny spacer.

Mieszkaniec Rotmanki trzeci na Mistrzostwach Świata

Jan Gołąbek z Rotmanki zajął III miejsce na Mistrzostwa Świata Federacji GPC i Polskiej Unii Trójboju Siłowego w wyciskaniu sztangi na ławeczce.
III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni - zdjęcia!

W sobotnim biegu Doliną Raduni wzięły udział całe rodziny. W Biegu Skrzatów na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie wystartowały 92 osoby, a w Biegu Głównym ze Straszyna do Juszkowa – 138.
Wiślina. Pasowanie na uczniów

W Szkole Podstawowej w Wiślinie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli  ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej.

Informacja dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Podmioty z całej Polski uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Festiwal Filmowy w Cieplewie

Blisko 800 przedszkolaków i uczniów z powiatu gdańskiego uczestniczyło w V Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Trzydniowa impreza odbyła się w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie.To nie koniec morskiej przygody!

Przez ostatnie tygodnie w stanicy wodnej w Wiślince 37-osobowa grupa dzieci uczyła się pływać na Optymistach. W sobotę odbyło się podsumowanie kursów oraz wręczenie certyfikatów.
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Przypominamy, iż w dniu 15 października odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych (np. krzesła, szafy, łóżka, wózki dziecięce, rowery, dywany, suszarki na pranie itp.).

Borkowo. Śpiewali w kilku językach

Z Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borkowie  odbył się Dzień Języków Europejskich. Uczniowie przygotowali piosenki w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim, a jury oceniało m.in. prawidłowość wymowy.
Inspiruje mnie Wenecja

Jeszcze do niedzieli w Galerii Szczudło w Straszynie można podziwiać prace artystki Teresy Piotrowskiej. Wystawa malarstwa i grafiki Teresy Piotrowskiej nie ma tytułu.
Rokitnica. Wernisaż w świetlicy

Dobiegł końca międzypokoleniowy plener artystyczny pn. Galop Pegaza. Jego efekty można było podziwiać podczas wernisażu w świetlicy wiejskiej w Rokitnicy.
Pierwsi żeglarze w sobotę z certyfikatami

Pierwsza grupa dzieci, młodzieży i dorosłych kończy kursy żeglarskie w stanicy wodnej w Wiślince. Przez ostatnie tygodnie dzieci uczyły się pływać na Optymistach, a młodzież i dorośli – na Puckach, Orionach oraz motorówką.Straszyn – Juszkowo. III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni

Puchary, medale, nagrody finansowe, poczęstunek oraz niespodzianki dla małych i dużych – zapraszamy całe rodziny do udziału w III Wojewódzkim Biegu Doliną Raduni. Biegamy w sobotę 18 października.Cieplewo. Będzie wystawa unikatowych książek

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański zaprasza mieszkańców do współtworzenia kolejnej wystawy w galerii Kaloryfer w Cieplewie. Tym razem będzie to ekspozycja pt.: „Książka - świadek historii”.Niezwykła publikacja lokalnych artystów

Ukazała się antologia „Niebieskie neony”, pokazująca twórczość dawnych i współczesnych artystów z terenu gminy Pruszcz Gdański i całego powiatu gdańskiego: poetów, malarzy, rzeźbiarzy, grafików oraz fotografów.Trwa rozbudowa Zespołu Szkół w Łęgowie

Szkoła zyska cztery nowe klasy lekcyjne, oddział zerówkowy, świetlicę, stołówkę z zapleczem i kompleks sportowy: boisko do piłki nożnej, bieżnię lekkoatletyczną, skocznie do skoku w dal oraz wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą oraz boisko wielofunkcyjne. Prace, które nie zakłócają nauki potrwają do końca sierpnia przyszłego roku.


Lędowo, Roszkowo. Place zabaw i rekreacji

Urządzenia fitness oraz 12 – elementowe zestawy zabawowe, karuzele i walce obrotowe trafiły do Lędowa oraz Roszkowa.
Borkowo. Więcej angielskiego

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borkowie otrzymał  grant ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na realizację projektu pod tytułem: COOL AFTER SCHOOL. Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego będą odbywały się przez cały rok szkolny 2014/15.Straszyn. Inauguracja II ligi tenisa stołowego

W meczu drugiej kolejki II ligi tenisa stołowego zawodnicy LUKS FORTUS Straszyn ulegli nieznacznie we własnej hali zespołowi Masarnia Rąbała UKS I Pelplin 4-6.
Za rok żelazne gody!

Państwo ELŻBIETA i JÓZEF ZABOROWSCY z Bystrej obchodzili 64. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Życzenia i gratulacje przyjęli od rodziny, a także wójta gminy i  pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Nagrody dla mistrzów

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak przyznała nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.
Kolejna duża firma w gminie

Hörmann Polska Sp. z o.o. – producent bram, drzwi i napędów – otworzył centrum dystrybucyjne na Polskę Środkową i Północną.
Straszyn. Oferta pracy w świetlicy

Wójt Gminy i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych poszukują osoby do pracy jako opiekun punktu opiekuńczo – wychowawczego w świetlicy w Straszynie.Straszyn, Wiślina. Nieoczekiwana wizyta Halinki Kiepskiej

Warto chodzić do bibliotek. Przekonali się o tym uczestnicy zwołanych przez dyrektora Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej  spotkań organizacyjnych w Straszynie i Wiślinie. Jednak zamiast Grzegorza Cwalińskiego zebrania poprowadziła… Halinka Kiepska!Wojanowo. Dzieci na rybach

Trzynaścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat wzięło udział w spławikowych zawodach wędkarskich w Wojanowie.

Ponadczasowe hity muzyki polskiej w Wiślinie – zdjęcia!

We wtorek mieszkańcy Wiśliny bawili się przy największych przebojach  z repertuaru Anny Jantar, Maryli Rodowicz, Karin Stanek, Janusza Laskowskiego oraz Wałów Jagiellońskich.
Ziemia w rękach uczniów

W ramach Ogólnopolskiej Lekcji Ekologicznej i akcji „Sprzątnie Świata” w Szkole Podstawowej w Wiślinie odbyły się warsztaty ekologiczne.
Straszyn. Innowacje w szkole

Od września Zespół Szkół w Straszynie realizuje naukę według zatwierdzonej przez kuratorium innowacji pedagogicznej. Polega ona pobudzaniu kreatywności i śmiałości uczniów.

„Zawiszą Czarnym” po Bałtyku

Uczniowie naszej gminy przeżyli  niezapomnianą  morską  przygodę na pokładzie  słynnego   „Zawiszy  Czarnego”.  A  wszystko to  za sprawą projektu „Pomorze na morze”, którego  nadrzędnym  celem jest  edukacja żeglarska oraz  morska dzieci i młodzieży.Będziemy chodzić cały rok!

Coraz popularniejszy nordic walking ma swych fanów także w naszej gminie. W Straszynie zapalona grupa „kijkarzy” spotyka się regularnie we wtorki i soboty. Ostatnio towarzyszyliśmy im na jednej ze stałych tras.Przygoda na Westerplatte

Uczniowie klas II i III SP Wiślina wzięli udział w grze edukacyjnej „Westerplatte – znajdź klucz do historii”, zorganizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 
Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.