Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP

Tymczasowa zmiana trasy linii 842, 844 i 848 w Jagatowie od 09.03.2015 r.


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH 2015


NAJBLIŻSZE TERMINY PRZYJĘCIA INTERESANTÓW PRZEZ WÓJTA GMINY:  29.04, 13.05, 27.05, 10.06, 24.06


Rekcin. Park po rewitalizacji

Dotąd zaśmiecony i zachwaszczony teren  przy ul. Spacerowej stanowi obecnie przyjemne miejsce wypoczynku.

Jagatowo. Nowy układ drogowy, zbiornik i siłownia

Dobiega końca budowa nowego układu drogowego w Jagatowie. Powstają nowe nawierzchnie z chodnikami, oświetleniem i kanalizacją deszczową, a także zbiornik retencyjny i siłownia zewnętrzna. Budowa ulic Czeremchowej, Górnej i części Kolonii oraz stworzenie miejsca rekreacji nad zbiornikiem retencyjnym to koszt rzędu 3,5 mln zł.Rotmanka. Nowe ulice po stronie kościoła

Trwa budowa ulic Faustyny i Kościelnej (fragment) w Rotmance. Powstaje też parking. Obie ulice będą miały nawierzchnię bitumiczną, obustronne chodniki i oświetlenie w technologii LED. Koszt inwestycji to ok. 1,5 mln zł.
Ponad trzy setki na starcie

Chłód i  wiatr nie zniechęcił 315 zawodników, którzy wzięli udział III Wojewódzkim Biegu Żuławskim. Sam bieg główny na trasie Wiślina – Lędowo – Wiślina przyciągnął aż 196 osób z całego regionu.
Harmonogram bezpłatnego wyjazdowego znakowania psów

Terminy bezpłatnego wyjazdowego znakowania psów w gminie Pruszcz Gdański:

Uczyli się ratować ludzkie życie

Krwotok, hipotermia, zadławienie – gimnazjaliści z Rotmanki wiedzą jak postępować z osobą poszkodowaną. W piątek podsumowali półroczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. 
Ostatnie sukcesy Pana Jana

57-letni Jan Gołąbek z Rotmanki odnotował kolejne dwa sukcesy: na mistrzostwach o charakterze ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

Podwójnie złota Marta

20-letnia Marta Krajewska ze Straszyna zdobyła dwa złote medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym. 

Strażnicy gminni kontrolują nieruchomości

Strażnicy Gminy Pruszcz Gdański sukcesywnie odwiedzają kolejne nieruchomości, kontrolując je pod względem ładu i porządku oraz przestrzegania przepisów i regulaminów. 

Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 18: Rekcin

- Najchętniej nie wychodzilibyśmy z kuchni - przyznaje Izabela Okrój, świetliczanka z Rekcina. – Najczęściej pieczemy ciasta i babeczki.

Wyższe koszty przez nieodpowiednie odpady

Podczas wiosennych zbiórek odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wielu mieszkańców gminy dostarczyło do punktów zbiórki odpady, które nie powinny się tam znaleźć, jak: zbrojone betony, odpady budowlane, opony, części samochodowe, odpady komunalne i inne.Znamy wyniki konkursu grantowego Kwiecista Gmina 2015!

Na konkurs Kwiecista Gmina 2015 wpłynęły 23 projekty. I dokładnie tyle sołectw otrzyma granty!

Wiślina. Przywitaliśmy nowe centrum logistyczne

W ostatni piątek witaliśmy w gminie Pruszcz Gdański nową firmę. Przy ul. Słonecznej w Wiślinie swoje centrum logistyczne otworzył Carboline – dystrybutor farb i systemów ogniochronnych.
Pani marszałek z wizytą

W piątek wójt Magdalena Kołodziejczak gościła wicemarszałek województwa pomorskiego Hannę Zych – Cisoń. Tematem spotkania była oświata oraz programy zdrowotne realizowane przez gminę.

Wiślina. Powstanie sala gimnastyczna przy szkole

Gmina Pruszcz Gdański rozstrzygnęła przetarg na budowę sali gimnastycznej  z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Wiślinie.
Rozpoczynamy nowy sezon w stanicy żeglarskiej w Wiślince!

Począwszy od 13 kwietnia rusza nauka żeglarstwa w stanicy w Wiślince w ramach wspólnego z Pomorskim Związkiem Żeglarskim z siedzibą w Gdyni projektu pn. „Gmina Pruszcz Gdański pod Żaglami”. Na dzieci, młodzież oraz dorosłych czekają oferty szkoleń, kursów, półkolonii oraz rejsy morskie i po Pętli Żuławskiej.Razem dla Żuław

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak podpisała porozumienie w sprawie Żuławskiego Obszaru Funkcjonalnego. Jest to pierwszy krok do szerokiej współpracy przy tworzeniu listy wspólnych przedsięwzięć istotnych z punktu widzenia rozwoju społeczno - gospodarczego dla mieszkańców Żuław.23 sołectwa walczą o granty na ukwiecenie miejscowości

II edycja ogłoszonego przez Urząd Gminy Pruszcz Gdański konkursu pn. „Kwiecista Gmina” cieszy się dużym powodzeniem. Swoje projekty zgłosiły 23 sołectwa. To o 18 więcej niż w ubiegłym roku!
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 17: Juszkowo

W świetlicy wiejskiej w Juszkowie możemy podziwiać dwie wystawy prac. Pierwszą autorstwa dzieci, a druga – ich mam.

Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 16: Jagatowo

Kwiecień to idealna pora na wysianie roślinek. Wiedzą o tym dzieciaki ze świetlicy wiejskiej w Jagatowie, które już wzięły się za prace ogrodnicze.

Sukces Jagatowa na turnieju KGW

W Gimnazjum w Pszczółkach odbył się VI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Panie z kół gospodyń z Gołębiewka, Kolnika, Jagatowa, Kiezmarka, Suchego Dębu oraz Przywidza rywalizowały w sześciu konkurencjach. 
Ważna profilaktyka

W Gimnazjum Publicznym w Przejazdowie odbyło się szkolenie nauczycieli z zakresu ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży w kontekście uzależnień. Poprowadził je trener z Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej MROWISKO z Gdańska.
Walczymy o Podwórko Nivea!

Przez cały kwiecień można oddawać głosy (codziennie jeden) na naszą lokalizację w Cieplewie (przy świetlicy), zgłoszoną do konkursu Podwórko Nivea.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 15: Żuława

Decoupage, czy papierowa wiklina nie stanowią dla stałych bywalców świetlicy wiejskiej w Żuławie żadnej tajemnicy. Dzieciaki tworzą tu prawdziwe cudeńka.

Rowerem przez miasto i wsie - konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Na konkurs „Rowerem przez miasto i wsie” wpłynęło ogółem 46 prac z 14 przedszkoli, mieszczących się na terenie miasta oraz gminy Pruszcz Gdański.

Diamentowe gody dwóch par

Państwo Zofia i Gabriel Gubkin z Rusocina oraz Państwo Genowefa i Józef Sekuła z Przejazdowa obchodzili 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Podziękowania dla ustępujących sołtysów

Podczas obrad ostatniej sesji Rady Gminy ustępujący sołtysi otrzymali specjalne podziękowania za całokształt pracy na rzecz swoich miejscowości. 

Najlepsi w dwóch kategoriach!

Certyfikat Marki Lokalnej Trzy Krajobrazy Ziemi Gdańskiej przyznawany jest w trzech kategoriach. W dwóch z nich certyfikaty powędrowały do gminy Pruszcz Gdański.
W maju rusza odbiór odpadów zielonych

Odbiór odpadów zielonych na terenie Gminy Pruszcz Gdański w bieżącym roku rozpocznie się w maju.

Miś, który promuje gminę

Mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański są dumni ze swojej małej Ojczyzny.  Aby zachęcić wszystkich do poznania tutejszych atrakcji turystycznych, napisali książeczkę dla dzieci i nagrali płytę  z piosenkami.

Jubileusz Pani Józefy

Józefa Sobieska z Wiślinki skończyła 94 lata. Niezwykle pogodną jubilatkę z życzeniami i upominkiem odwiedziła Dorota Gierada z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Powitanie wiosny Mokrym Dworze

W sobotę 21 marca mieszkańcy Mokrego Dworu z sołtysem na czele żegnali zimę i witali wiosnę. Choć pogoda nie sprzyjała, atmosfera była fantastyczna.

Sesja w dniu 27 marca

W piątek 27 marca w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański (Cieplewo, ul. Długa 20) odbędzie się sesja Rady Gminy. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.
Bliskie spotkania z infrastrukturą wodno - kanalizacyjną

W środowe popołudnie  radni Gminy Pruszcz Ggdański zwiedzili infrastrukturę wodno – kanalizacyjną gminnej spółki Eksploatator.  Z kolei wtorkowe popołudnie spędzili na warsztatach teoretycznych w Eksploatatorze. Poznali m.in. proces doprowadzenia wody i odprowadzania ścieków.Mali mistrzowie ortografii

Grupa 14 laureatów eliminacji wewnątrzszkolnych walczyła o miano „Mistrza ortografii” w gminnym konkursie ortograficznym dla klas II i III szkół podstawowych. 
Jubileusz Pani Gertrudy

Gertruda Zmuda – Trzebiatowska ze Straszyna obchodziła 95. urodziny. Pogodną jubilatkę odwiedziła Beata Megger z GOPS.
Koncert wiosenny w Galerii Szczudło

Zapraszamy na powitanie wiosny z zespołem KANNAN, który wystąpi w Galerii Szczudło w Straszynie w dniu 21 marca o godz. 18.Mokry Dwór. Nowe eksponaty w skansenie

Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański poczuło wiosnę i zabrało się za porządki w Skansenie Żuławskich Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze. Przy okazji do zbiorów dołączono nowe maszyny podarowane ostatnio stowarzyszeniu.
Weź udział w konkursie i leć do USA!

24 kwietnia w Publicznym Gimnazjum w Przejazdowie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Robotyki BOTforYOU. Projekt polega na zbudowaniu z zestawu Lego Mindstorms NXT lub Lego Mindstorms EV3 własnego robota oraz zaprogramowaniu go do wykonywania określonych zadań.
Z nordic walking po zdrowie

Wójt Gminy Pruszcz Gdański serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia pod hasłem „Z nordic walking po zdrowie”.