Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP


HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH 2015


NAJBLIŻSZE TERMINY PRZYJĘCIA INTERESANTÓW PRZEZ WÓJTA GMINY: 04.02 18.02 11.03 25.03


PLANOWANE TERMINY ZEBRAŃ WIEJSKICH W SPRAWIE WYBORU SOŁTYSA I CZŁONKÓW RAD SOŁECKICH NA KADENCJĘ 2015-2018 

Uwaga! Zmianie uległ termin zebrania wiejskiego w Straszynie na dzień 25.02.2015r. godz. 18.00

Uwaga! Zmianie uległ termin zebrania wiejskiego w Bystrej Osiedle z dnia 28.01.2015 na dzień 03.02.2015r. godz. 18.00


FERIE W NASZEJ GMINIESesja w dniu 2 lutego

W poniedziałek 2 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się sesja Rady Gminy. Początek obrad zaplanowano na godz.

Stypendia za wyniki w nauce i w sporcie

Tradycyjnie na zakończenie semestru dyrektorzy szkół przyznają stypendia motywacyjne uczniom z najlepszymi wynikami w nauce oraz najwybitniejszymi osiągnięciami  sportowymi. Tym razem uroczystość wyróżnienia 117 osób miała miejsce w Zespole Szkół w Straszynie.Jakie wsparcie dla bezrobotnych

Dotacje na własną działalność, szkolenia, staże, prace interwencyjne – Powiatowy Urząd Pracy wielokierunkowo aktywizuje bezrobotnych.
Tata kibicuje, mama zamyka oczy

Zaczynali jako kibice rajdów samochodowych. Dziś mają własny samochód, którym ścigają się na zawodach. Kamil i Szymon Lewandowscy z Łęgowa opowiedzieli nam o swojej pasji.
Słowa podziękowania dla naszych strażników gminnych

Demoralizujący młodzież mężczyzna został ujęty przez policję  dzięki Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 10: Żukczyn

W świetlicy wiejskiej w Żukczynie panuje iście domowa atmosfera: jest gwarno, wielopokoleniowo i pachnie szarlotką.

Wesołe jest życie seniora

Tańczą i śpiewają, chodzą do kina i teatru,  spotykają się w świetlicach i na imprezach. Seniorzy chętnie korzystają z możliwości, jakie stworzyła dla nich Gmina Pruszcz Gdański.
Nie tylko o sprawach komunalnych

Wójt Magdalena Kołodziejczak spotkała się z nowym wiceprezydentem Gdańska ds. polityki komunalnej Piotrem Grzelakiem.

Ferie w szkołach

Zajęcia sportowe, artystyczne, gotowanie, wycieczki do kina i na lodowisko – szkoły przedstawiły program ferii.


Jubileusz Pani Ireny

Pani Irena Skierska z Wiśliny skończyła 90 lat. Z tej okazji rodzina zgotowała jubilatce przyjęcie urodzinowe.

Znamy datę IV Strasznie Fajnego Dnia Dziecka w Straszynie

Strasznie Fajny Dzień Dziecka w Straszynie to największa tego typu impreza w gminie, w której organizację włącza się bardzo wiele osób, firm i instytucji. Dlatego pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego miało miejsce już w styczniu.
Złote gody Państwa Lipskich

Zofia i Michał Lipscy z Rotmanki obchodzili 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 9: Goszyn

Świetlica w Goszynie to ulubione miejsce spotkań młodych mam. Podczas gdy maluchy malują farbkami, kolorują i wycinają, rodzicielki mogą wypić kawę i porozmawiać.
Ferie w naszej gminie

Na spektakl, do kina, na zajęcia sportowo – rekreacyjne w szkołach świetlicach wiejskich, a może na warsztaty taneczne z zespołem Jagódki? Najmłodszych czeka w ferie zimowe wiele atrakcji.

Diamentowe gody Państwa Sekuła

Genowefa i Józef Sekuła z Przejazdowa obchodzili 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 8: Roszkowo

Dzieciaki z Roszkowa to dobrze zapowiadający się artyści. Uwielbiają malować, wycinać i wyklejać.

Odszedł Józef Witek, wieloletni przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański

W dniu 18 stycznia z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Józefa Witka, wieloletniego samorządowca i zaangażowanego społecznika.
Spotkanie autorskie z Krystyną Giżowską

Znana wszystkim pokoleniom nie tylko z przeboju „Nie było Ciebie tyle lat” artystka Krystyna Giżowska była gościem biblioteki w Straszynie.

Setne urodziny Pani Czesławy

Czesława Burczyńska, podopieczna Domu Seniora w Rotmance, skończyła 100 lat. Rodzina, współlokatorzy i pracownicy placówki zgotowali jubilatce przyjęcie urodzinowe.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 7: Mokry Dwór

Na zajęcia w świetlicy wiejskiej w Mokrym Dworze przychodzi stała kilkuosobowa grupa dzieci. Są to głównie chłopcy, a więc świetliczanka Michalina Kopania inicjuje głównie „męskie” tematy.
Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 6: Bystra

Świetliczanka z Bystrej  nie może nachwalić się swoich podopiecznych. – Są bardzo grzeczni i zawsze zostawiają po sobie porządek – przyznaje. Sympatia jest wzajemna, o czym świadczy duży rysunek na ścianie z dedykacją „Dla Pani Kaliny”.
Arciszewo. 95. Urodziny HELENY KĄKOL

Helena Kąkol z Arciszewa skończyła 95 lat i z radością przyjęła urodzinowych gości.

Będzieszyn. Świetlica już stoi

Trwają pracę wykończeniowe w nowo wybudowanym budynku świetlicy wiejskiej w Będzieszynie. Na oddanie obiektu wykonawca ma czas do końca maja.
Styczniowa sesja

W poniedziałek 19 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.
Finał Orkiestry w naszej gminie – zdjęcia!

21 632,12 zł zebrała dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gmina Pruszcz Gdański. To wynik kwesty 60 wolontariuszy oraz licytacji fantów w Mokrym Dworze.
Unikatowe ptactwo w Rusocinie

Zapraszamy na Wystawę Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, która odbędzie się w dniach 31 stycznia – 1 lutego w Zespole Szkół Rolniczych w Rusocinie. Wstęp wolny!

Jak nazwaliście swoje dzieci

W minionym roku w gminie wiejskiej Pruszcz Gdański przyszło na świat 211 dziewczynek i 188 chłopców. Wśród nich najwięcej było Alicji i  Zuzann oraz Wojciechów i Szymonów.
Gramy dla WOŚP w Mokrym Dworze!

W imieniu Jurka Owsiaka i jego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy wszystkie gorące serca do Mokrego Dworu. 23. Finał WOŚP już w niedzielę 11 stycznia.
Gmina dotuje inwestycje ekologiczne

Do 30 kwietnia można składać wnioski o dotacje na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, zakup i montaż kolektorów słonecznych, pomp ciepła, kotłów gazowe oraz na demontaż i utylizację azbestu.
Przejazdowo. Mikołaj w kaplicy

Warto znać ładny wierszyk lub piosenkę. Przekonały się  tym dzieciaki z Przejazdowa, które odwiedził Św. Mikołaj.
,,Szopka polska” według teatru MaJo

Do tegorocznego przedstawienia jasełkowego aktorzy ze szkolnego teatru MaJo przygotowywali się wyjątkowo długo i starannie. Wymagał tego trudny, staropolski język, jakim napisany był tekst oraz niebanalne rozwiązania sceniczne zastosowane przez  reżyserki –   Irenę Sawicką, Marzenę Witek i Joannę Zastawną. Przemieszczaj się i skacz!

Parkour (czyt. parkur), znany z amerykańskich filmów jako skakanie przez płoty i dachy budynków, ma też inne oblicze, gdzie rolę płotów pełnią drabinki, a za dach służy skrzynia gimnastyczna.

Rozmowa z KLAUDIĄ KOPIENIAK z Przejazdowa, finalistką konkursu Miss Polski

Redakcja: - Miliony widzów śledziły przed telewizorami Twój występ podczas jubileuszowej 25. gali finałowej konkursu Miss Polski. Jak w ogóle rozpoczęła się Twoja przygoda z konkursami piękności?
Wspólne kolędowanie u „Jagódek”

Wigilia Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” to piękna tradycja. Artyści już po raz 16-ty  zaprosili do wspólnego kolędowania rodziny, przyjaciół i licznych sympatyków.
Wigilia w autobusie

Szkolne Koło Teatralne z SP Wiślina przygotowało przedstawienie jasełkowe „Wigilia w autobusie” – niekonwencjonalny spektakl o obcych sobie ludziach,  których z powodu awarii pojazdu zbliża wigilia spędzona w autobusie.Białe wstążki dla obrońców kobiet

W czwartek 18 grudnia obchodziliśmy IV Powiatowy Dzień Białej Wstążki. Podczas uroczystości w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie uhonorowano mężczyzn szczególnie zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. W tym gronie znalazł się komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański Tomasz Grabowski.Odwiedzamy świetlice wiejskie. Odc. 5: Lędowo

- Mamy piękny plac zabaw i fitness, więc kiedy tylko pogoda pozwala, spędzamy czas na dworze. Otwieram wtedy okno w kuchni i podaję przez nie herbatę i jabłka. Kiedy robi się ciemno, urządzamy zabawę w chowanego. Czasami trudno zagonić dzieciaki do domów - mówi Renata Benedyk ze świetlicy wiejskiej w Lędowie.101 lat i wciąż trenuje

Kiedy odwiedziliśmy z aparatem 101 – letnią mieszkankę Przejazdowa, wybierała się akurat na spacer z kijkami. – Chodzę dwa razy dziennie – mówi maszerując raźno w chłodny grudniowy dzień. 

Wiślinka. Wielofunkcyjne boisko przy szkole

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Wiślince powstało wielofunkcyjne boisko oraz skocznia do skoków w dal. Boisko jest ogólnodostępne.

Ochronią rzadkie gatunki

Gmina Pruszcz Gdański, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Grupą LOTOS chce zabezpieczyć cenny przyrodniczo obszar nad brzegiem Martwej Wisły i przy okazji stworzyć miejsce edukacji ekologicznej.