Gmina Pruszcz Gdański zaprasza
Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Mapa Gminy Pruszcz Gdański
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP

Przejazdowo. W sobotę wystąpi Ryszard Rynkowski

Koncert Ryszarda Rynkowskiego, występy chórów i zespołów parafialnych, spektakle i pokazy filmowe - Kulturalny Weekend w Przejazdowie zapowiada się bardzo interesująco!
Wyniki Wyborów Samorzadowych 2014Wiślina. Sukces Weroniki

15 listopada w Legionowie  odbyły się  ogólnopolskie  zawody  Profesjonalnej Ligi  Taekwon-do  dla juniorów.   Uczennica klasy piątej  Szkoły Podstawowej w Wiślinie Weronika Kornacka wywalczyła aż  dwa medale – srebrny w układach  oraz brązowy w walkach. Weronika od dwóch lat  trenuje w SKT  AN – DO  w Pruszczu Gdańskim.
Umowa na budowę nowej szkoły podpisana

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak, Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala i Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz podpisali umowę na budowę szkoły w Kowalach.
Kolejne pieniądze dla gminy!

Gmina Pruszcz Gdański otrzyma ponad 2,6 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówki” na budowę nowego połączenia drogowego pomiędzy Straszynem i Juszkowem.
Pożegnanie Rady

Dobiegła końca VI kadencji Rady Gminy Pruszcz Gdański.  Oficjalne pożegnanie odchodzącej Rady miało miejsce w środę 12 listopada.

Wyróżnienie dla Gminy

Z inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego będzie realizowane przedsięwzięcie „Kajakiem przez Pomorze”, polegające na zagospodarowaniu szlaków wodnych w województwie pomorskim dla turystyki kajakowej. W przedsięwzięciu tym czynny udział bierze również Gmina Pruszcz Gdański, która planuje budowę szlaku kajakowego Motławy.Mieszkaniec Juszkowa z Pucharem Bałtyku

Puchar Bałtyku Południowego oraz I miejsce w najdłuższych regatach morskich na Bałtyku Sailbook Cup 2014 zdobył Jacek Chabowski z Juszkowa.
Cieplewo. Wernisaż oraz premiera kinowa

W związku z obchodami Święta Niepodległości w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański odbył się wernisaż wystawy "Książka - Świadek Historii" oraz premierowy pokaz zrekonstruowanych cyfrowo kronik filmowych w Kino w Cieplewie.Niepodległość świętowali na sportowo

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w hali im. Andrzeja Grubby w Straszynie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Seniorów.

Wolność nie na zawsze

96 lat temu, po 123 latach prześladowań odzyskaliśmy wolność. - Nie została ona nam dana na zawsze, musimy o nią dbać – powiedział podczas Mszy za Ojczyznę 11 listopada ks. Andrzej Kosowicz, proboszcz parafii Św. Faustyny w  Rotmance, która byłą gospodarzem tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w gminie Pruszcz Gdański.


„Złote Gody” razy pięć!

Pięć par z terenu gminy Pruszcz Gdański obchodziło „Złote Gody”, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego.  W uznaniu wielkiej wartości życia rodzinnego Prezydent RP Bronisław Komorowski przyznał jubilatom medale. Uroczystego ich wręczenia dokonała wójt Magdalena Kołodziejczak.Wiślina. Wrażenia z Zielonej Szkoły

Uczniowie klas III i IV ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie spędzili dwa dni w Zielonej Szkole w Wygoninie koło Starej Kiszewy.
Straszyn. Przepiękny koncert z ideą niepodległości w tle

Uznane w kraju i zagranicą artystki dały wspaniały koncert w Galerii Szczudło w  Straszynie. Zachwycona publiczność odwdzięczyła się owacjami na stojąco.
Zgłębiali historię Forsterów z Mokrego Dworu

Sołtysi Mokrego Dworu i Wiśliny zorganizowali bezpłatną wycieczkę do Fabryki Sztuki w Tczewie.


Nagrody za wzorową pracę dydaktyczną

Przy okazji wręczenia stypendiów dla najwybitniejszych uczniów oraz  aktów awansu zawodowego nauczycieli, przyznano cztery Nagrody Wójta dla najlepszych pedagogów.
Awanse zawodowe nauczycieli

W Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej nastąpiło uroczyste wręczenie  aktów awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego dla dziewięciu nauczycieli.
Oto chluba naszej gminy!

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak przyznała stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce i wybitne osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2013/2014.
Laureaci konkursu Piękna Wieś 2014 nagrodzeni!

Najpiękniejsze zagrody rolnicze są w Cieplewie i Krępcu, a nierolnicze – w Straszynie, Jagatowie i Borkowie. Najpiękniejszą wsią w gminie zostało tym razem Arciszewo.
Wiślina. Spotkanie z profesorem

W Szkole Podstawowej w Wiślinie dyskutowano nad sylwetką przyszłego patrona. Uznany profesor Andrzej Januszajtis przybliżył zebranym  m.in. postacie rodu Forsterów. 
Z odpadami zielonymi bezpośrednio do Będzieszyna

Informujemy, iż z dniem 30 października zakończył się odbiór odpadów zielonych bezpośrednio z nieruchomości. W przypadku posiadania takich odpadów,  zachęcamy do korzystania z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Będzieszynie, który jest czynny od wtorku do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 9.00-13.00.Rotmanka. Msza za Ojczyznę

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, jakie w tym roku odbędą się w sołectwie Rotmanka.


Dzień niepodległości w OKSiBP – wystawa i seans kinowy

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, z okazji Święta Niepodległości zaprasza we wtorek 11 listopada o godz. 16:00 do galerii Kaloryfer w Cieplewie. Tego dnia w placówce odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Książka - świadek historii”. W programie również krótki program artystyczny i poczęstunek, a na zakończenie - seans kinowy. Zostanie zaprezentowany zestaw odrestaurowanych cyfrowo Polskich Kronik Filmowych. Wstęp wolny!


Wiślinka. Pierwsi motorowodniacy

Do grona żeglarzy jachtowych dołączyli właśnie motorowodniacy. 13 osób – uczestników projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami” zdało właśnie egzamin na sternika.

W Straszynie powstaje nowoczesne centrum kulturalne

W Straszynie w budynku dawnego dworca PKP powstanie nowoczesne centrum kulturalne z biblioteką multimedialną, biurami lokalnych organizacji samorządowych, a także świetlicą i kawiarnią.
Żuławka. Porządki i znicze na leśnym cmentarzu

Mieszkańcy Żuławy i Żuławki oraz uczniowie i nauczyciele  szkoły w Warczu, wspomagani pracownikami i sprzętem firmy Inventia, uporządkowali dawny ewangelicki cmentarz w lesie.
Straszyn. Zaproszenie na koncert

Uznane artystki: pianistka, skrzypaczka i solistka wystąpią 8 listopada o godz. 19 w Galerii Szczudło w Straszynie. Wyjątkowy koncert nosi tytuł: „Drogi do Wolności“. Serdecznie zapraszamy!

Listopadowa sesja

W piątek 7 listopada w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański przy ul. Długiej 20 w Cieplewie odbędzie się sesja Rady Gminy Pruszcz Gdański. Początek obrad zaplanowano na godz. 9.00.
Złote Gody Państwa Tomczak

Halina i Mirosław Tomczak z Wiślinki obchodzili 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Złotych jubilatów z życzeniami i upominkiem odwiedziła Dorota Gierada z GOPS.

Cieplewo. Promocja antologii Niebieskie Neony

Poezja, muzyka i sztuka wypełniły poniedziałkowy wieczór w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Wieczorek autorski lokalnych twórców związany był z promocją ilustrowanej antologii poezji Niebieskie Neony.
Wiślinka. Pierwsi żeglarze jachtowi

W  niedzielę na terenie stanicy wodnej w Wiślince  odbył się pierwszy w historii przystani egzamin na patent żeglarza jachtowego.  Przystąpiło do niego 14 osób.
Jubileusz Pani Genowefy

Genowefa Komorowska z Radunicy obchodziła 90-te urodziny. Jubilatkę z życzeniami i upominkiem odwiedzili wójt Magdalena Kołodziejczak oraz Michał Mielczarek z GOPS.

Wielkomiejskość na wsi

Wernisaże, koncerty, recitale oraz wyśmienita kuchnia wśród intarsjowanych drewnem ścian, rzeźbień i ręcznie wykonanych mebli – by obcować z kulturą mieszkańcy Straszyna i okolicy nie muszą wyjeżdżać do Trójmiasta. Bohdan Szczudło zaprasza do galerii, restauracji i sali bankietowej w jednym.Arciszewo. Podworski park w nowej odsłonie

Dobiegła końca rewitalizacja podworskiego parku w Arciszewie. W samą porę na jesienny spacer.

Mieszkaniec Rotmanki trzeci na Mistrzostwach Świata

Jan Gołąbek z Rotmanki zajął III miejsce na Mistrzostwa Świata Federacji GPC i Polskiej Unii Trójboju Siłowego w wyciskaniu sztangi na ławeczce.
III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni - zdjęcia!

W sobotnim biegu Doliną Raduni wzięły udział całe rodziny. W Biegu Skrzatów na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie wystartowały 92 osoby, a w Biegu Głównym ze Straszyna do Juszkowa – 138.
Wiślina. Pasowanie na uczniów

W Szkole Podstawowej w Wiślinie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści złożyli  ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej.

Informacja dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Podmioty z całej Polski uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielenie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Festiwal Filmowy w Cieplewie

Blisko 800 przedszkolaków i uczniów z powiatu gdańskiego uczestniczyło w V Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Trzydniowa impreza odbyła się w Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie.To nie koniec morskiej przygody!

Przez ostatnie tygodnie w stanicy wodnej w Wiślince 37-osobowa grupa dzieci uczyła się pływać na Optymistach. W sobotę odbyło się podsumowanie kursów oraz wręczenie certyfikatów.
Godziny otwarcia Urzędu Gminy Pruszcz Gdański:

Czwartek jest dniem wewnętrznym i interesanci nie są przyjmowani.

Poniedziałek 7.30 - 15.30
Wtorek 7.30 - 15.30
Środa 8.00 - 17.00
Czwartek 7.30 - 15.30
Piątek 7.30 - 15.30


Kasa urzędu czynna codziennie: 8.00 - 14.00

------------------------------------------------

Wójt lub jego zastępca przyjmują interesantów  w sprawach skarg i wniosków w każdą środę w godz.: 15.00 - 17.00 , po uprzednim uzgodnieniu spotkania z sekretariatem Wójta

------------------------------------------------

Podania ( żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia ) wnoszone przez elektroniczną skrzynkę podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański muszą spełniać wymogi przewidziane w art. 63 § 3a pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego  ( tekst jednolity w Dz. U. z 2013r.  poz. 267 z późniejszymi zmianami).
Wnioski o udzielenie informacji publicznej, skargi i wnioski wnoszone za pomocą poczty elektronicznej przyjmowane są przez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Gminy Pruszcz Gdański (www.pruszczgdanski.eboi.pl ), złożone na inny adres mailowy będą pozostawione bez rozpatrzenia.