Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

  • Jesteś tutaj:
  • Żuławski Tulipan 2017 za nami - Przeżyjmy to jeszcze raz

Żuławski Tulipan 2017 za nami - Przeżyjmy to jeszcze raz

Zakończyła się dziewiąta edycja Żuławskiego Tulipana. Pełna słońca, wspólnej zabawy i kwiatów.

IMG 8382

Jeszcze wczoraj do późnych godzin wszyscy chętni mieli okazję oglądać w Mokrym Dworze tegoroczne tulipanowe kompozycje. Kwieciste obrazy zaprojektowane po raz ósmy przez Bogusława Izdebskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kolejka na specjalnie zbudowany taras widokowy, który pozwalał na obejrzenie całości z góry, nie kończyła się przez cały okres jego otwarcia.

IMG 8455

IMG 9036

W sobotę, od godziny 12 towarzyszyły nam różnego rodzaju atrakcje. Występy zespołów, w tym: najlepszego polskiego Elvisa, czyli „The King’s Friends”, czy Zespołu Pieśni i Tańca „Jagódki”, który rozpoczął swoim występem całe wydarzenie. Specjalnie dla najmłodszych wystąpił Teatr Kuffer, a dorośli mieli w tym czasie okazję spróbować dań regionalnych. Nie zabrakło także pokazu skoków ze spadochronem przygotowanych przez Aeroklub Gdański. Całość prowadzona była po raz kolejny przez Magdalenę Świerczyńską – Dolot z Radia Gdańsk i Grzegorza Cwalińskiego z OKSiBP Cieplewo.

IMG 8252

IMG 8593

IMG 8359
Jury konkursu na najpiękniejszy dywan kwiatowy miało w tym roku ciężki orzech do zgryzienia. Wszystkie prace okazały się bardzo dobrze wykonane i nawiązujące do tematu przewodniego, „Kraina Łagodności – Kochajmy Się”. Po raz pierwszy wręczona została nagroda specjalna Stowarzyszenia Żuławy, która trafiła do drużyny Sikorki Bogatki, reprezentującej świetlicę w Bogatce. W konkursie wystartowało łącznie 12 zespołów. III miejsce zajęli Ola, Kasia i Piotr Tułowieccy, II miejsce jurorzy przyznali Słonecznym Misiom, czyli gdańszczankom: Grażynie, Andżelice i Julii Petroll oraz Wiktorii Wasiuk i 17-letniej Denisie Balea, przebywającej akurat w Trójmieście na wymianie w ramach programu Erasmus. Pierwsza nagroda trafiła do ekipy z Wyszkowa. Gratulujemy!

IMG 8982

IMG 8984
Całość sobotniego programu została zakończona pokazem sztucznych ogni przygotowanym przez firmę TOP 10 i zabawą taneczną do północy.

IMG 9297
Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niezwykłęgo spektaklu. - Mówi Wójt Gminy Pruszcz Gdański, Pani Magdalena Kołodziejczak - Dziękuję Mieszkańcom, Gospodarstwu Rolnemu Zbroińscy; Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiśliny i Jagatowa; Straży Gminnej; OKSiBP; Kołom Gospodyń Wiejskich i Wystawcom. Do zobaczenia za rok.

IMG 8791

TULIPAN2017 PASEK

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora