Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 

Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Ostrzeżenie meteorologiczne


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta ( w godzinach 15:00-17:00) 

25.10.2017; 15.11.2017; 29.11.2017; 13.12.2017

 

Remont ulicy Starogardzkiej. Zmiany w komunikacji!

Lada dzień rusza długo oczekiwany remont drogi wojewódzkiej nr 222 (tzw. starogardzkiej). Inwestycja ta ma niebagatelne znaczenie dla gminy i jej mieszkańców, gdyż znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, tym bardziej, że od granic Gdańska do ronda w Jagatowie gmina zamierza wybudować ścieżkę pieszo-rowerową.

Prace przy modernizacji „drogi starogardzkiej” niosą jednak ze sobą spore utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji publicznej gminy Pruszcz Gdański.

W dniach od 07.08.2017 r. do 31.08.2017 r. całkowicie zamknięty dla ruchu zostanie odcinek jezdni między Straszynem a Borkowem (Straszyn - za zjazdem na os. Przylesie do ul. Akacjowej w Borkowie). Ta drastyczna i uciążliwa decyzja podjęta została przez wykonawcę w trosce o bezpieczeństwo kierowców. Powstanie tam bowiem 7 metrowej głębokości przepust, stanowiący realne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Chcąc zapewnić ciągłość w funkcjonowaniu komunikacji publicznej gminy Pruszcz Gdański, od dnia 07.08.2017 r., wprowadzone zostaną następujące zmiany:
- kursowanie autobusów linii 843 na trasie Borkowo – Rotmanka – Gdańsk zostanie całkowicie zawieszone
- kursy autobusów linii 846 zostaną skierowane objazdem przez Rotmankę i Pruszcz Gdański ul. Raciborskiego (z ominięciem przystanków: Obr. Pokoju oraz Chopina). Na trasie objazdu obowiązywać będą wszystkie przystanki pośrednie. Obowiązuje aktualny rozkład jazdy linii 846.
- w dni powszednie, w godz. 4:50 – 20:00, na odcinku Borkowo ul. Kasztanowa – Gdańsk ul. Gościnna zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja minibusowa oznaczona numerem 846!.
- rozkład jazdy minibusa będzie umożliwiał przesiadki pasażerów na główny autobus linii 846 (w kierunku Gdańska na przystanku Gdańsk ul. Gościnna, w kierunku Borkowa na przystanku Gdańsk - Ukośna).
- w komunikacji zastępczej linii 846 wprowadzona zostanie taryfa przesiadkowa, tzn. bilet zakupiony w minibusie obowiązywać będzie również na przejazd głównym autobusem linii 846 i odwrotnie, oraz na linii 845.
- do końca tygodnia rozkłady jazdy zostaną umieszczone na przystankach autobusowych, na stronie urzędu www.pruszczgdanski.pl (w zakładce transport) i na stronie www.gryfkartuzy.pl

Informacje dotyczące transportu publicznego - tel: (58) 692-94-53 w godzinach pracy urzędu.

W sprawie organizacji ruchu i dojazdu do posesji należy się kontaktować z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku - tel: (58) 320 20 25.

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora