Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 

Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Ostrzeżenie meteorologiczne


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta ( w godzinach 15:00-17:00) 

25.10.2017; 15.11.2017; 29.11.2017; 13.12.2017

 

Korekty w organizacji ruchu w Borkowie

Dzisiaj ruszyła przebudowa Drogi Wojewódzkiej nr 222 (tzw. starogardzkiej). Środa jest także pierwszym dniem całkowitego zamknięcia ulicy Starogardzkiej na odcinku od Borkowa do Straszyna. No i przyniósł on ze sobą niestety sporo utrudnień i niedogodności, szczególnie dla lokatorów domów znajdujących się przy ulicy Kasztanowej, którą prowadzi obecnie objazd wyznaczony dla mieszkańców Borkowa. Jednocześnie jednak pozwolił na wprowadzenie korekt w dotychczasowej organizacji ruchu.

Zmiany te polegają na odpowiednim oznakowaniu wjazdu do Borkowa od strony Gdańska, a konkretnie mówiąc postawiony został znak informujący, że przejechać tu mogą wyłącznie samochody należące do okolicznych mieszkańców. Tym samym unikniemy ruchu przypadkowych pojazdów, których kierowcy szukają później możliwości wyjazdu na główną drogę.

Wykonawca zapewniał, że wspomniane oznakowanie zostanie ustawione jeszcze dzisiaj i, jak widać na zdjęciach, słowa dotrzymał.

 

O przebudowie drogi nr 222 raz jeszcze

Ruszyła długo oczekiwana przebudowa drogi nr 222. Użytkownicy tej trasy wielokrotnie podkreślali pogarszający się stan techniczny. Rozpoczęte prace powodują utrudnienia, ale trudno sobie wyobrazić przebudowę tak ważnej trasy bez jej częściowego wyłączenia, tym bardziej, że konieczne są wykopy na głębokość ponad 7 m. Wykonawca przedstawił do zaopiniowania organizację ruchu, która przewidywała objazdy przez Obwodową Południową lub przez Rotmankę. Na spotkaniu z mieszkańcami pojawił się jednak dodatkowy problem – konieczność wjazdu do bazy usytuowanej w centrum wsi samochodów ciężarowych, ze względu na konieczność tankowania paliwa w firmie. Ten stan rzeczy został potwierdzony w czasie wizji w terenie. Dodatkowe wątpliwości budziła możliwość dojazdu właścicieli budynków w Borkowie – Głębokie. Dopiero spotkanie w tym konkretnym miejscu rozwiało wszelkie wątpliwości i pokazało, że utrudnienia będą niewielkie. Zdaniem mieszkańców dużym kłopotem jest jednoczesna realizacja robót w wielu miejscach tj.: przebudowa ul. Niepołomickiej; rozpoczęcie jeszcze w tym roku przebudowy mostu na kanale Raduni oraz przebudowa drogi nr 222. Jednak trzeba przyznać, że dzięki jednoczesnej realizacji tych zadań, uciążliwości nie będą trwały latami, a bezpieczeństwo i komfort jazdy wzrośnie w krótszym czasie. 

Chwilowe zamieszanie z objazdem wynikało też z niewiedzy pracowników gminy na temat sposobu funkcjonowania firm transportowych czyli konieczności tankowania pojazdów na miejscu. Dziękujemy Zarządowi Dróg Wojewódzkich i wykonawcy (Skanska) za pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodatkowym wyzwaniem dla wykonawcy jest też krótki termin wyłączenia z ruchu odcinka drogi nr 222 – ma to potrwać do 31.08.br. Wynika to z faktu, że od 01.09.br. ruch samochodowy znacznie wzrośnie i wówczas komplikacji byłoby znacznie więcej. W przypadku naszej gminy nie lada wyzwaniem byłby dowóz dzieci do szkół. Dlatego dziękujemy za zrozumienie naszej sytuacji . Obecnie w zawiązku z sygnałami dotyczącymi zmian w funkcjonowaniu komunikacji gminnej rozmawiamy z przewoźnikiem o wprowadzeniu korekt minimalizujących uciążliwości.

Poinformujemy o nich niezwłocznie.

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora