Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Gmina Pruszcz Gdański zaprasza do składania ofert na prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w punktach opiekuńczo-wychowawczych w świetlicach wiejskich gminy Pruszcz Gdański oraz w Mediatece w Straszynie


W związku z licznymi spotkaniami przedświątecznymi, jesteśmy zmuszeni odwołać przyjęcia interesantów przez Wójta. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z sekretariatem w celu umówienia indywidualnego spotkania.

 

Wśród radnych o szkole i węźle w Kowalach

Z inicjatywy wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdaleny Kołodziejczak, odbyło się spotkanie radnych, podczas którego omawiano zagadnienia związane z budową metropolitalnej szkoły w Kowalach, jak i, mającego również powstać w tej miejscowości, węzła komunikacyjnego.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska prace, prowadzone przy budowie szkoły metropolitalnej, której jednym z inwestorów jest gmina Pruszcz Gdański, przebiegają bez zakłóceń. Tempo robót jest bardzo dobre, poszczególne ich etapy przebiegają zgodnie z harmonogramem czasowym, a zatem w żaden sposób nie jest zagrożony termin oddania placówki we władanie uczniów i pedagogów. Przypomnijmy jedynie, że szkoła w Kowalach swoje podwoje otworzyć ma w dniu rozpoczęcia najbliższego, nowego roku szkolnego.

Od roku natomiast trwają prace nad koncepcją przebudowy węzła komunikacyjnego również w…Kowalach. Jest to kwestia ważna głównie dla mieszkańców Borkowa, gdyż część układu drogowego prowadzącego od węzła w kierunku ulicy Starogardzkiej ma przebiegać przez tę miejscowość.

W trakcie niedawnego spotkania konsultacyjnego mieszkańcy mieli okazję rozmawiać z projektantem, który przedstawił założenia całej koncepcji, a także zgłaszania swoich uwag i wniosków. Najwięcej z nich dotyczyło budowy ekranów dźwiękochłonnych, które zapewniałyby komfort sąsiedztwa z uciążliwą, pod względem hałasu, drogą. Niektórzy natomiast wyrażali swoje obawy sugerując, że ta inwestycja przyczyni się do wzrostu ruchu na ulicy Klasycznej.

Na wspomnianym spotkaniu radnych przedstawiono już koncepcję uwzgledniającą wnioski zgłoszone przez mieszkańców. Potwierdzona została decyzja o budowie łącznicy między węzłem Straszyn, a osiedlem Eurostyl, skąd kolejna nitka drogowa poprowadzi w kierunku Kowal.

Wiadomo także, że przy zjeździe na ulicę Klasyczną, na osiedlu Eurostyl, powstanie rondo, które spowoduje spowolnienie i uspokojenie ruchu, jak również wybudowane zostaną ekrany dźwiękochłonne oddzielające osiedle od nowej drogi. To bez wątpienia spowoduje zmniejszenie uciążliwości związanych z realizacją tej inwestycji, która, jakby nie patrzeć, niesie ze sobą również wiele, niekwestionowanych udogodnień komunikacyjnych.

Prezentacja dotycząca podsumowania realizacji budowy szkoły metropolitalnej w Kowalach w okresie kwiecień – październik 2017 r. – dostępna...tutaj

Prezentacja dotycząca koncepcji rozbudowy węzła komunikacyjnego w kowalach – dostępna...tutaj  

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora